Základní MARC ISBD

Kamarádi od Vrbového potoka / Jaroslav Blahník ; ilustrovala Dagmar Ježková

Od: Blahník, Jaroslav [aut].
Přispěvatel(é): Ježková, Dagmar, 1953- [ill].
Typ materiálu: materialTypeLabelKnihaVydavatel: Praha : Knižní klub, 2014Vydání: Vyd. 1.Popis: 107 s. : barev. il. ; 24 cm.ISBN: 9788024246215.Žánr/Forma: české příběhy | publikace pro děti | Czech stories | children's literatureSouhrn: V jedné nevelké zoologické zahradě u Vrbového potoka žijí zvířátka z celého světa, malá i velká, vodní plavci i noční lovci. Mnozí z nich už ani neznají jiný svět než svůj výběh v Zoo. Stejně jako odrostlé slůně, které je však pro ostatní obyvatele zahrady mnohdy průvodcem a rádcem. Vše, co ví o světě, mu totiž pověděla jeho maminka, která si ještě pamatovala pobyt ve volné přírodě. Maminku ale brzy odvezli a mladý slon zůstal sám - vlastně ne tak docela, je tu přece Kačenka, Tchoř a Stehlík - jeho věrní kamarádi a také ošetřovatelé, kteří se o ně pečlivě starají. Jednoho dne však slona strčí do starého pavilonu a venku začne hotové zemětřesení. To by ale nebyl slon, aby tomu nepřišel na kloub. Po tom domnělém zemětřesení na slona čeká zbrusu nový pavilon a v něm překvapení.Souhrn: Vyprávění o slonovi a jeho kamarádech z jedné zoologické zahrady je doplněno veselými obrázky známé české ilustrátorky a je určeno dětem od šesti let.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 M 1/4 Dostupné 421440055935
Celkem rezervací: 0

V jedné nevelké zoologické zahradě u Vrbového potoka žijí zvířátka z celého světa, malá i velká, vodní plavci i noční lovci. Mnozí z nich už ani neznají jiný svět než svůj výběh v Zoo. Stejně jako odrostlé slůně, které je však pro ostatní obyvatele zahrady mnohdy průvodcem a rádcem. Vše, co ví o světě, mu totiž pověděla jeho maminka, která si ještě pamatovala pobyt ve volné přírodě. Maminku ale brzy odvezli a mladý slon zůstal sám - vlastně ne tak docela, je tu přece Kačenka, Tchoř a Stehlík - jeho věrní kamarádi a také ošetřovatelé, kteří se o ně pečlivě starají. Jednoho dne však slona strčí do starého pavilonu a venku začne hotové zemětřesení. To by ale nebyl slon, aby tomu nepřišel na kloub. Po tom domnělém zemětřesení na slona čeká zbrusu nový pavilon a v něm překvapení.

Vyprávění o slonovi a jeho kamarádech z jedné zoologické zahrady je doplněno veselými obrázky známé české ilustrátorky a je určeno dětem od šesti let.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha