Obálka
Základní MARC ISBD

Tajemství domu Bordenů / Evan Hunter ; přeložil Radim Klekner a Petr Pešek

Od: Hunter, Evan, 1926-2005 [aut]
Přispěvatel(é): Klekner, Radim, 1958- [trl] | Pešek, Petr [trl]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : BB art, 2003Vydání: 1. vyd. v českém jazycePopis: 365 s. ; 21 cmISBN: 8073410257Předmětová hesla: Borden, Lizzie, 1860-1927 | vražedkyně -- Spojené státy americké | women murderers -- United StatesŽánr/Forma: americké romány | biografické romány | American fiction | biographical novels Souhrn: Autor vychází z dochovaných záznamů ze soudního přelíčení z roku 1893, kdy byla ze surové vraždy svých rodičů obviněna jejich třicetiletá dcera. Obžalovaná byla nakonec porotou osvobozena, přesto však její jméno znamenalo dlouho pro Američany symbol surové a chladnokrevné vraždy už i proto, že žádný jiný pachatel nebyl nikdy odhalen. Autentické záznamy, účelově zkrácené, jsou prostřídávány fiktivními epizodami z hrdinčina života, s jejichž pomocí se autor snaží vytvořit věrohodný psychologický portrét této ženy a po více než sto letech domyslet a logicky uzavřít tento známý případ. Kultivovaně napsanou a logicky gradující knihu musí český čtenář bez podrobnějšího povědomí o tomto případu brát jako běžný kriminální román s psychologickou zápletkou.Souhrn: Kriminální román, kombinace fikce a skutečné události z roku 1892, připomíná kdysi v Americe velmi známý případ Lizzie Bordenové, souzené pro vraždu rodičů.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 929 Dostupné 421440056276
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Autor vychází z dochovaných záznamů ze soudního přelíčení z roku 1893, kdy byla ze surové vraždy svých rodičů obviněna jejich třicetiletá dcera. Obžalovaná byla nakonec porotou osvobozena, přesto však její jméno znamenalo dlouho pro Američany symbol surové a chladnokrevné vraždy už i proto, že žádný jiný pachatel nebyl nikdy odhalen. Autentické záznamy, účelově zkrácené, jsou prostřídávány fiktivními epizodami z hrdinčina života, s jejichž pomocí se autor snaží vytvořit věrohodný psychologický portrét této ženy a po více než sto letech domyslet a logicky uzavřít tento známý případ. Kultivovaně napsanou a logicky gradující knihu musí český čtenář bez podrobnějšího povědomí o tomto případu brát jako běžný kriminální román s psychologickou zápletkou.

Kriminální román, kombinace fikce a skutečné události z roku 1892, připomíná kdysi v Americe velmi známý případ Lizzie Bordenové, souzené pro vraždu rodičů.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha