Obálka
Základní MARC ISBD

Přiznání Alana Turinga / David Lagercrantz ; přeložila Zdena Pošvicová

Od: Lagercrantz, David, 1962- [aut]
Přispěvatel(é): Pošvicová, Zdena, 1951- [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: V českém jazyce vydání prvníPopis: 391 stran ; 21 cmISBN: 9788073354480; 9788075330345Unifikované názvy: Syndafall i Wilmslow. Česky Předmětová hesla: Turing, Alan Mathison, 1912-1954 | 20. století | matematici -- Velká Británie -- 20. století | nevyjasněná úmrtí | mathematicians -- Great Britain -- 20th century | mysterious deathŽánr/Forma: švédské romány | detektivní romány | psychologické romány | Swedish fiction | detective novels | psychological novels Souhrn: Mladý policista Leonard Corell cítí, že ve své nudné práci v zapadákově Wilmslow v Anglii 1954 mrhá svým životem i schopnostmi. Vše se mění ve chvíli, kdy Leonarda náhoda přivede k nepochopitelné a logikou obtížně uchopitelné sebevraždy světoznámého matematika a průkopníka v oblasti výpočetní techniky Alana Turinga. Vědce, který napomohl vítězství Spojenců ve druhé světové válce díky dešifrování kódů Enigmy a Tunny, pomohl tak zachránit tisíce životů, aby byl později krutě vláčen a souzen úřady za svou homosexualitu. Policistu při vyšetřování a skládání dramatických dílků Turingova života případ geniálního matematika zcela pohltí a poznává osamělost člověka, který byl sice obdařen výjimečným talentem, ale cenou mu za to byla i osamělost vlastního trýznivého světa. Silný román obzvláště v kontrastu na jedné straně nedávné nejen britské historie, která krutě soudila, podrobila experimentální léčbě a společensky znemožnila homosexuálně orientovaného muže, vynikajícího vědce, a současné tolerantní moderní Anglie na straně druhé.Souhrn: Sugestivní psychologicko-detektivní thriller pracuje s reálnými fakty dotvořenými fikcí, aby rozplétal dramatické okolnosti smrti, ale i života výjimečného počítačového génia a zakladatele moderní informatiky Alana Turinga.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 D Dostupné 421440052825
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z anglické verze švédského originálu

Vydáno ve spolupráci s nakladatelstvím Rozmluvy

Mladý policista Leonard Corell cítí, že ve své nudné práci v zapadákově Wilmslow v Anglii 1954 mrhá svým životem i schopnostmi. Vše se mění ve chvíli, kdy Leonarda náhoda přivede k nepochopitelné a logikou obtížně uchopitelné sebevraždy světoznámého matematika a průkopníka v oblasti výpočetní techniky Alana Turinga. Vědce, který napomohl vítězství Spojenců ve druhé světové válce díky dešifrování kódů Enigmy a Tunny, pomohl tak zachránit tisíce životů, aby byl později krutě vláčen a souzen úřady za svou homosexualitu. Policistu při vyšetřování a skládání dramatických dílků Turingova života případ geniálního matematika zcela pohltí a poznává osamělost člověka, který byl sice obdařen výjimečným talentem, ale cenou mu za to byla i osamělost vlastního trýznivého světa. Silný román obzvláště v kontrastu na jedné straně nedávné nejen britské historie, která krutě soudila, podrobila experimentální léčbě a společensky znemožnila homosexuálně orientovaného muže, vynikajícího vědce, a současné tolerantní moderní Anglie na straně druhé.

Sugestivní psychologicko-detektivní thriller pracuje s reálnými fakty dotvořenými fikcí, aby rozplétal dramatické okolnosti smrti, ale i života výjimečného počítačového génia a zakladatele moderní informatiky Alana Turinga.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha