Obálka
Základní MARC ISBD

Poslední americký muž / Elizabeth Gilbertová ; [z anglického originálu ... přeložil Jan Sládek]

Od: Gilbert, Elizabeth, 1969- [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: V Brně : Jota, 2011Vydání: Vyd. 1Popis: 342 s. ; 21 cmISBN: 9788074620041Předmětová hesla: Conway, Eustace, 1961- | 1961-2002 | 20.-21. století | dobrodruzi -- Spojené státy americké -- 20.-21. stol | adventurers -- United States -- 20th-21st centuriesŽánr/Forma: americké romány | biografické romány | American fiction | biographical novels Souhrn: V sedmnácti letech Eustace Conway vyrazil do hor oblečený jen v kůžích, lovil a jedl. A když se blížil čtyřicítce, „vlastnil“ tisíc akrů čisté divočiny a žil jen v týpí v lese. Gilbertová je Conwayova dobrá přítelkyně a ví o něm každou podrobnost. Líčí životní příběh dobrodruha, milovníka přírody a propagátora nového životního stylu, podle jehož mínění dnešní Američané uvízli v kolotoči honby za penězi a konzumu. Gilbertová popisuje Conwayův osobní a myšlenkový vývoj od dětství, kdy řešil neustálé konflikty s otcem, až po dospělost, v níž se snaží šířit své neortodoxní názory. Poutavě vypráví o jeho početných dobrodružstvích - putování Appalačskými horami, přejezdu Spojených států na koni a dalších. Dozvídáme se o jeho vztahu k současné společnosti, ale také třeba o jeho početných neúspěšných milostných vztazích. To vše na pozadí kulturně-historických úvah, jimiž autorka nabízí čtenáři odstup a širší perspektivu. Podařilo se jí tak vytvořit propracovaný portrét komplikovaného muže. Nakladatelská anotace. Kráceno.Souhrn: Životní příběh amerického dobrodruha, který se rozhodl žít v těsném spojení s přírodou.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Dostupné 421440052956
Celkem rezervací: 0

V sedmnácti letech Eustace Conway vyrazil do hor oblečený jen v kůžích, lovil a jedl. A když se blížil čtyřicítce, „vlastnil“ tisíc akrů čisté divočiny a žil jen v týpí v lese. Gilbertová je Conwayova dobrá přítelkyně a ví o něm každou podrobnost. Líčí životní příběh dobrodruha, milovníka přírody a propagátora nového životního stylu, podle jehož mínění dnešní Američané uvízli v kolotoči honby za penězi a konzumu. Gilbertová popisuje Conwayův osobní a myšlenkový vývoj od dětství, kdy řešil neustálé konflikty s otcem, až po dospělost, v níž se snaží šířit své neortodoxní názory. Poutavě vypráví o jeho početných dobrodružstvích - putování Appalačskými horami, přejezdu Spojených států na koni a dalších. Dozvídáme se o jeho vztahu k současné společnosti, ale také třeba o jeho početných neúspěšných milostných vztazích. To vše na pozadí kulturně-historických úvah, jimiž autorka nabízí čtenáři odstup a širší perspektivu. Podařilo se jí tak vytvořit propracovaný portrét komplikovaného muže. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Životní příběh amerického dobrodruha, který se rozhodl žít v těsném spojení s přírodou.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha