Obálka
Základní MARC ISBD

Rodiče určují hranice / Jan-Uwe Rogge ; [z německého originálu ... přeložil Petr Babka]

Od: Rogge, Jan-Uwe, 1947- [aut]
Přispěvatel(é): Babka, Petr, 1967- [trl]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydavatel: Praha : Portál, 2010Vydání: Vyd. 2Popis: 182 s. : il. ; 23 cmISBN: 9788073678067Předmětová hesla: výchova dítěte | rodiče a děti | child rearing | parents and childrenŽánr/Forma: populárně-naučné publikace | popular works Online zdroje: Obsah Souhrn: Pokračování knihy Děti potřebují hranice. Autor, rodinný poradce, se tentokrát soustředil na vybraná témata, se kterými se na něho nejčastěji obracejí bezradní rodiče dětí. Mezi ožehavé problémy patří zvládání obtížných výchovných situací před publikem, zacházení rodičů s vlastními chybami, deprimování dětí nedostatkem pozornosti ze strany rodičů, projevy dětské agrese v hrách, používání sprostých slov, konfrontování dítěte se smrtí, vztah dětí k sexu aj. Autor poskytuje ve všech těchto případech rady, někdy více či méně originální, ale jak se zdá, tak účinné. Snaží se vyhnout extrémům - přílišné benevolenci a toleranci na jedné straně, tak přílišné přísnosti či tabuizaci na straně druhé. Zkrátka je třeba zachovávat určité hranice a v jejich rámci poskytnout dětem svobodu. Rady se opírají o ukázky konkrétních případů z autorovy praxe podané v podobě krátkých příběhů.Souhrn: Příručka z oblasti rodinné výchovy se zaměřuje na vybrané problémy a situace, s jejichž řešením si často rodiče nevědí rady.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 37 Dostupné 421440052888
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografii

Pokračování knihy Děti potřebují hranice. Autor, rodinný poradce, se tentokrát soustředil na vybraná témata, se kterými se na něho nejčastěji obracejí bezradní rodiče dětí. Mezi ožehavé problémy patří zvládání obtížných výchovných situací před publikem, zacházení rodičů s vlastními chybami, deprimování dětí nedostatkem pozornosti ze strany rodičů, projevy dětské agrese v hrách, používání sprostých slov, konfrontování dítěte se smrtí, vztah dětí k sexu aj. Autor poskytuje ve všech těchto případech rady, někdy více či méně originální, ale jak se zdá, tak účinné. Snaží se vyhnout extrémům - přílišné benevolenci a toleranci na jedné straně, tak přílišné přísnosti či tabuizaci na straně druhé. Zkrátka je třeba zachovávat určité hranice a v jejich rámci poskytnout dětem svobodu. Rady se opírají o ukázky konkrétních případů z autorovy praxe podané v podobě krátkých příběhů.

Příručka z oblasti rodinné výchovy se zaměřuje na vybrané problémy a situace, s jejichž řešením si často rodiče nevědí rady.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha