Obálka
Základní MARC ISBD

Královnin gambit / Elizabeth Fremantleová ; [z anglického originálu ... přeložila Ina Leckie]

Od: Fremantle, Elizabeth [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: V Brně : Jota, 2014Vydání: Vyd. 1Popis: 460 s. ; 22 cmISBN: 9788074626463Předmětová hesla: Kateřina Parrová, královna, choť Jindřicha VIII., anglického krále, 1512-1548 | Catharine Parr, Queen, consort of Henry VIII, King of England, 1512-1548 | 16. století | panovnice -- Anglie -- 16. století | manželky panovníků -- Anglie -- 16. století | queens and empresses -- England -- 16th century | rulers' spouses -- England -- 16th century | Anglie -- dějiny -- 16. století | England -- history -- 16th centuryŽánr/Forma: britské romány | historické romány | biografické romány | British fiction | historical novels | biographical novels Souhrn: Elizabeth Fremantleová rozehrává svůj historický román v okamžiku, kdy Kateřině Parrové umírá její druhý manžel, lord Latymer. Po jeho smrti se Kateřina chtěla provdat za Thomase Seymoura, anglického šlechtice a bratra třetí manželky Jindřicha VIII. Pohledný a významný aristokrat, jenž byl navíc považován i za moudrého a svobodymyslného diplomata, Kateřině doslova učaroval a zdálo se, že tyto její city jsou opětovány. Po návratu na tudorovský dvůr však Kateřinu čekalo nemilé překvapení: o její přízeň začal totiž usilovat sám Jindřich VIII. a Kateřina ví, že panovníkově žádostivosti nelze odporovat. Stane se tedy v pořadí již šestou chotí krále, jenž však v době jejich sňatku je už jen pouhou troskou a projevuje se jako despotický, omezený a senilní vladař, jenž je navíc sužovaný vysilující a bolestivou chorobou. Teprve po Jindřichově skonu může Kateřina pomýšlet na obnovení vztahu s Thomasem. Podaří se jí vstoupit s ním do manželského svazku, netuší ale, že později Thomas její ušlechtilé emoce a náklonnost zklame hanebným způsobem...Souhrn: Románová prvotina britské autorky, která je první částí plánované tudorovské trilogie, sleduje životní osudy Kateřiny Parrové, poslední, šesté ženy krále Jindřicha VIII.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Vypůjčeno 11/11/2020 421440052997
Celkem rezervací: 0

Elizabeth Fremantleová rozehrává svůj historický román v okamžiku, kdy Kateřině Parrové umírá její druhý manžel, lord Latymer. Po jeho smrti se Kateřina chtěla provdat za Thomase Seymoura, anglického šlechtice a bratra třetí manželky Jindřicha VIII. Pohledný a významný aristokrat, jenž byl navíc považován i za moudrého a svobodymyslného diplomata, Kateřině doslova učaroval a zdálo se, že tyto její city jsou opětovány. Po návratu na tudorovský dvůr však Kateřinu čekalo nemilé překvapení: o její přízeň začal totiž usilovat sám Jindřich VIII. a Kateřina ví, že panovníkově žádostivosti nelze odporovat. Stane se tedy v pořadí již šestou chotí krále, jenž však v době jejich sňatku je už jen pouhou troskou a projevuje se jako despotický, omezený a senilní vladař, jenž je navíc sužovaný vysilující a bolestivou chorobou. Teprve po Jindřichově skonu může Kateřina pomýšlet na obnovení vztahu s Thomasem. Podaří se jí vstoupit s ním do manželského svazku, netuší ale, že později Thomas její ušlechtilé emoce a náklonnost zklame hanebným způsobem...

Románová prvotina britské autorky, která je první částí plánované tudorovské trilogie, sleduje životní osudy Kateřiny Parrové, poslední, šesté ženy krále Jindřicha VIII.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha