Obálka
Základní MARC ISBD

Ve stínu trůnu / Elizabeth Fremantleová ; z anglického originálu Sisters of treason ... přeložila Ina Leckie

Od: Fremantle, Elizabeth [aut]
Přispěvatel(é): Leckie, Ina [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: Vydání prvníPopis: 494 stran : 1 genealogická tabulka ; 22 cmISBN: 9788074627576Unifikované názvy: Sisters of treason. Česky Předmětová hesla: Tudorovci (rod) | 16. století | Anglie -- dějiny -- 16. století | England -- history -- 16th centuryŽánr/Forma: anglické romány | historické romány | English fiction | historical novels Souhrn: Doba bouřlivé vlády Marie I. Tudorovny. Lady Kateřina a lady Marie Greyovy jsou otřeseny brutální popravou své starší, sedmnáctileté sestry Jany, takzvané devítidenní královny. Ani jedna ze sester se pro nesnadný život u dvora příliš nehodí. Lehkomyslná Kateřina, považovaná mnohými vlivnými osobami za právoplatnou nástupkyni na trůn, nedokáže ovládat vlastní emoce a potřebu milovat a být milována. Její sestra, přemýšlivá a bystrá Marie, má zdeformovanou páteř a je zakrslého vzrůstu, což se považuje za ďáblovo znamení. I tudorovská krev, která oběma dívkám koluje v žilách, je pro ně víc prokletím než požehnáním. Jsou figurkami na královské šachovnici, manipulované, střídavě zahrnované přízní i podezřívané ze spiknutí a velezrady. Nakladatelská anotace. Kráceno.Souhrn: Druhá část historické trilogie, volně navazující na autorčin román "Královnin gambit", opět čerpá a vychází z neklidných událostí, které se odehrávaly na královském dvoře posledních Tudorovců.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Dostupné 421440052992
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografii

Doba bouřlivé vlády Marie I. Tudorovny. Lady Kateřina a lady Marie Greyovy jsou otřeseny brutální popravou své starší, sedmnáctileté sestry Jany, takzvané devítidenní královny. Ani jedna ze sester se pro nesnadný život u dvora příliš nehodí. Lehkomyslná Kateřina, považovaná mnohými vlivnými osobami za právoplatnou nástupkyni na trůn, nedokáže ovládat vlastní emoce a potřebu milovat a být milována. Její sestra, přemýšlivá a bystrá Marie, má zdeformovanou páteř a je zakrslého vzrůstu, což se považuje za ďáblovo znamení. I tudorovská krev, která oběma dívkám koluje v žilách, je pro ně víc prokletím než požehnáním. Jsou figurkami na královské šachovnici, manipulované, střídavě zahrnované přízní i podezřívané ze spiknutí a velezrady. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Druhá část historické trilogie, volně navazující na autorčin román "Královnin gambit", opět čerpá a vychází z neklidných událostí, které se odehrávaly na královském dvoře posledních Tudorovců.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha