Obálka
Základní MARC ISBD

Mormonka : dramatický útěk ženy a jejích osmi dětí z fanatické sekty / Carolyn Jessopová, Laura Palmerová ; [z anglického originálu ... přeložila Alexandra Fraisová]

Od: Jessop, Carolyn, 1968- [aut]
Přispěvatel(é): Palmer, Laura, 1950- [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Ikar, 2009Vydání: Vyd. 1Popis: 476 s., [8] s. obr. příl. : portréty ; 21 cmISBN: 9788024913032Předmětová hesla: Jessop, Carolyn, 1968- | 20.-21. století | mormoni -- Spojené státy americké -- 20.-21. století | sekty -- Spojené státy americké -- 20.-21. století | domácí násilí -- Spojené státy americké -- 20.-21. století | sects -- United States -- 20th-21st centuries | family violence -- United States -- 20th-21st centuries | Mormons -- United States -- 20th-21st centuriesŽánr/Forma: americké romány | autobiografické romány | American fiction | autobiographical novels Souhrn: Autobiografické vyprávění bývalé členky mormonské sekty, která i s dětmi opustila polygamní rodinu.Souhrn: Carolyn Blackmoreová se narodila v lednu roku 1968 v Hildaleu v Utahu do šesté generace polygamistů, žijících ve fundamentalistické mormonské komunitě, která se oddělila od hlavního proudu Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů. Po ročním pobytu v Salt Lake City se rodina majitele realitní kanceláře přestěhovala do Colorado City v Arizoně nedaleko hranic s Utahem. Bystrá a vnímavá dívka vyrůstala i se sourozenci s psychicky labilní matkou, která děti často fyzicky trestala. Násilí byla vystavena i ve škole, kde patřila k nejlepším žákyním. Po úspěšném složení maturitní zkoušky doufala, že bude moci studovat dětské lékařství. V osmnácti letech je však donucena otcem ke sňatku s Merrilem Jessopem, padesátiletým majitelem stavební firmy, který měl již tři manželky a více než třicet potomků. Carolyn se musela přizpůsobit podmínkám polygamního svazku, vyžadujícího bezpodmínečnou poslušnost žen, snášet jejich neustálé konflikty a žárlivost i trpět špatnou lékařskou péčí. Během sedmnácti let nešťastného manželství porodila osm dětí, poslední těhotenství ji málem stálo život. V dubnu roku 2003 se jí podařil s pomocí sourozenců dlouho připravovaný útěk z uzavřené komunity do Salt Lake City, kde konečně mohla i s dětmi začít nový svobodný život.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Dostupné 421440053052
Celkem rezervací: 0

Autobiografické vyprávění bývalé členky mormonské sekty, která i s dětmi opustila polygamní rodinu.

Carolyn Blackmoreová se narodila v lednu roku 1968 v Hildaleu v Utahu do šesté generace polygamistů, žijících ve fundamentalistické mormonské komunitě, která se oddělila od hlavního proudu Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů. Po ročním pobytu v Salt Lake City se rodina majitele realitní kanceláře přestěhovala do Colorado City v Arizoně nedaleko hranic s Utahem. Bystrá a vnímavá dívka vyrůstala i se sourozenci s psychicky labilní matkou, která děti často fyzicky trestala. Násilí byla vystavena i ve škole, kde patřila k nejlepším žákyním. Po úspěšném složení maturitní zkoušky doufala, že bude moci studovat dětské lékařství. V osmnácti letech je však donucena otcem ke sňatku s Merrilem Jessopem, padesátiletým majitelem stavební firmy, který měl již tři manželky a více než třicet potomků. Carolyn se musela přizpůsobit podmínkám polygamního svazku, vyžadujícího bezpodmínečnou poslušnost žen, snášet jejich neustálé konflikty a žárlivost i trpět špatnou lékařskou péčí. Během sedmnácti let nešťastného manželství porodila osm dětí, poslední těhotenství ji málem stálo život. V dubnu roku 2003 se jí podařil s pomocí sourozenců dlouho připravovaný útěk z uzavřené komunity do Salt Lake City, kde konečně mohla i s dětmi začít nový svobodný život.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha