Obálka
Základní MARC ISBD

Šachovnice královny / Yann Kerlau ; [přeložila Šárka Belisová]

Od: Kerlau, Yann [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Knižní klub, 2013Vydání: Vyd. 1Popis: 444 s. ; 24 cmISBN: 9788024237800Předmětová hesla: Kristina I., švédská královna, 1626-1689 | Christina, Queen of Sweden, 1626-1689 | 1626-1689 | 17. století | panovnice -- Švédsko -- 17. stol | queens and empresses -- Sweden -- 17th centuryŽánr/Forma: francouzské romány | historické romány | biografické romány | French fiction | historical novels | biographical novels Souhrn: Jádrem historického románu ze 17. století je životní příběh švédské panovnice, psaný jako její vlastní paměti.Souhrn: Švédská královna Kristýna se narodila proto, aby vládla. Jako jedna z nejzajímavějších a také nejkontroverznějších panovnic evropských dějin však musela řešit ošemetné dilema: poslechnout hlas srdce a konvertovat ke katolicismu, ovšem za cenu ztráty koruny a nuceného odchodu ze země, anebo přijmout osud panovnice protestantského Švédska, k němuž byla předurčena. Velká milovnice umění zakotví v Římě a je vystavena nejednomu pokušení - s podporou Vatikánu může být dál důležitou figurou na politické šachovnici Evropy, avšak zároveň čelí nástrahám pozemského života. V jejím nitru se odehrává svár světských pokušení a nejvyšších ambicí, vášně a pomsty. Nakladatelská anotace.Kráceno.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Dostupné 421440048104
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z francouzštiny

Jádrem historického románu ze 17. století je životní příběh švédské panovnice, psaný jako její vlastní paměti.

Švédská královna Kristýna se narodila proto, aby vládla. Jako jedna z nejzajímavějších a také nejkontroverznějších panovnic evropských dějin však musela řešit ošemetné dilema: poslechnout hlas srdce a konvertovat ke katolicismu, ovšem za cenu ztráty koruny a nuceného odchodu ze země, anebo přijmout osud panovnice protestantského Švédska, k němuž byla předurčena. Velká milovnice umění zakotví v Římě a je vystavena nejednomu pokušení - s podporou Vatikánu může být dál důležitou figurou na politické šachovnici Evropy, avšak zároveň čelí nástrahám pozemského života. V jejím nitru se odehrává svár světských pokušení a nejvyšších ambicí, vášně a pomsty. Nakladatelská anotace.Kráceno.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha