Základní MARC ISBD

Na co se to vlastně díváme? : 150 let moderního umění v cuku letu / Will Gompertz ; [přeložil Ladislav Šenkyřík]

Od: Gompertz, Will, 1965- [aut].
Přispěvatel(é): Šenkyřík, Ladislav, 1957- [trl].
Typ materiálu: materialTypeLabelKnihaVydavatel: Praha : Nakladatelství Lidové noviny, 2014Vydání: Vyd. 1.Popis: 323 s., [24] s. obr. příl. : il. (některé barev.) ; 25 cm + 1 mapa moderního umění (23 x 41 cm).ISBN: 9788074223006.Další název: 150 let moderního umění v cuku letu.Předmětová hesla: 19.-21. století | od 1820 | výtvarní umělci -- 19.-21. století | výtvarné umění -- 19.-21. století | moderní umění | vnímání uměleckého díla | artists -- 19th-21st centuries | art -- 19th-21st centuries | modern art | perception of artŽánr/Forma: populárně-naučné publikace | popular worksOnline zdroje: Mapa moderního umění Souhrn: Autor vychází z předpokladu, že všechna moderní umělecká hnutí a všechny "ismy" jsou propojené, od jednoho vede cesta k dalšímu. Zároveň je umění ovlivňováno různými faktory, vedle výtvarných i politickými a společenskými okolnostmi. Výklad začíná kapitolou o slavné Duchampově Fontáně, sleduje umělecký vývoj celého 20. století a končí charakteristikou trhu se současným uměním, který přijal mnohé z marketingových strategií. V posledních kapitolách objasňuje autor smysl děl současných výtvarných celebrit (Damien Hirst, Tracey Eminová, Jeff Koons či Aj Wej-Wej). Knížka nabízí čtenářům pomoc při vnímání a chápání dnešního umění; může přispět k tomu, aby pro čtenáře byla návštěva výstavy, galerie či muzea dobrodružným zážitkem, nikoli okamžikem rozpaků nad tím, zda "to" myslel výtvarník vážně či ne.Souhrn: Srozumitelně podaný příběh moderního výtvarného umění od impresionismu po dnešek (sleduje období zhruba od roku 1860 do počátku 21. století).
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 72/76 Vypůjčeno 06/01/2020 421440054421
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Obsahuje bibliografické odkazy a rejstřík

Autor vychází z předpokladu, že všechna moderní umělecká hnutí a všechny "ismy" jsou propojené, od jednoho vede cesta k dalšímu. Zároveň je umění ovlivňováno různými faktory, vedle výtvarných i politickými a společenskými okolnostmi. Výklad začíná kapitolou o slavné Duchampově Fontáně, sleduje umělecký vývoj celého 20. století a končí charakteristikou trhu se současným uměním, který přijal mnohé z marketingových strategií. V posledních kapitolách objasňuje autor smysl děl současných výtvarných celebrit (Damien Hirst, Tracey Eminová, Jeff Koons či Aj Wej-Wej). Knížka nabízí čtenářům pomoc při vnímání a chápání dnešního umění; může přispět k tomu, aby pro čtenáře byla návštěva výstavy, galerie či muzea dobrodružným zážitkem, nikoli okamžikem rozpaků nad tím, zda "to" myslel výtvarník vážně či ne.

Srozumitelně podaný příběh moderního výtvarného umění od impresionismu po dnešek (sleduje období zhruba od roku 1860 do počátku 21. století).

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha