Obálka
Základní MARC ISBD

Smrtka / Neal Shusterman ; přeložil Petr Kotrle

Od: Shusterman, Neal, 1962- [aut]
Přispěvatel(é): Kotrle, Petr, 1967- [trl]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydání: Vydání prvníPopis: 382 stran ; 20 cmISBN: 9788075497345Unifikované názvy: Scythe. Česky Žánr/Forma: americké romány | fantasy romány | publikace pro mládež | American fiction | fantasy novels | juvenile literature Souhrn: Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemocí, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak "smrtky". Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla - což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit "umění" brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít... Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu. Nakladatelská anotace. Kráceno.Souhrn: Úvodní díl dystopické série ze světa, v němž se přirozenou cestou neumírá - a tak se musí umírat jinak.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Vypůjčeno 06/07/2020 421440054660
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemocí, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak "smrtky". Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla - což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit "umění" brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít... Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Úvodní díl dystopické série ze světa, v němž se přirozenou cestou neumírá - a tak se musí umírat jinak.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha