Obálka
Základní MARC ISBD

S Baťou v džungli / Markéta Pilátová

Od: Pilátová, Markéta, 1973- [aut]
Typ materiálu: TextTextVydání: Vydání prvníPopis: 260 stran ; 21 cmISBN: 9788072155392Předmětová hesla: Baťa, Jan Antonín, 1898-1965 | Baťovi (rodina) | 20. století | podnikatelé -- Česko -- 20. století | podnikání -- Brazílie -- 20. století | politická emigrace -- Brazílie -- 20. století | businessmen -- Czechia -- 20th century | business -- Brasil -- 20th century | political emigration -- Brasil -- 20th centuryŽánr/Forma: české romány | biografické romány | Czech fiction | biographical novels Souhrn: Po válce je Jan Antonín Baťa, nevlastní bratr Tomáše Bati a pokračovatel rodinné firmy, obviněn z kolaborace s nacisty a donucen k opuštění vlasti. Začíná svůj nový život ve zcela jiných a značně exotických podmínkách. Nyní se pokouší oživit baťovský podnikatelský sen v brazilské džungli, kde je zcela jiná mentalita a podmínky, přesto se však cílevědomý a schopný podnikatel nevzdává. Po boku mu stojí stále jeho rodina, manželka s dcerami Ludmilou a Editou a později i vnučka Dolores, díky jejímž informacím z dědečkova života mohla autorka románu vystavět nevšední silný příběh. K autenticitě prózy přispívají i další zdrojové prameny - dokumenty, rodinné deníky i Baťovy vlastní zápisky, básně, glosy apod. Sama spisovatelka získala k rodině Baťů přístup přímo v Brazílii, kde pracovala jako lektorka českého jazyka.Souhrn: Životopisný román mapuje čtivě a uvěřitelně život podnikatelské osobnosti Jana Antonína Bati v nuceném exilu. Autenticita příběhu funguje díky inspiraci, informacím, pocházejícím z rozhovoru autorky s Baťovou vnučkou i z rodinných pramenů.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Dostupné 421440054833
Celkem rezervací: 0

Po válce je Jan Antonín Baťa, nevlastní bratr Tomáše Bati a pokračovatel rodinné firmy, obviněn z kolaborace s nacisty a donucen k opuštění vlasti. Začíná svůj nový život ve zcela jiných a značně exotických podmínkách. Nyní se pokouší oživit baťovský podnikatelský sen v brazilské džungli, kde je zcela jiná mentalita a podmínky, přesto se však cílevědomý a schopný podnikatel nevzdává. Po boku mu stojí stále jeho rodina, manželka s dcerami Ludmilou a Editou a později i vnučka Dolores, díky jejímž informacím z dědečkova života mohla autorka románu vystavět nevšední silný příběh. K autenticitě prózy přispívají i další zdrojové prameny - dokumenty, rodinné deníky i Baťovy vlastní zápisky, básně, glosy apod. Sama spisovatelka získala k rodině Baťů přístup přímo v Brazílii, kde pracovala jako lektorka českého jazyka.

Životopisný román mapuje čtivě a uvěřitelně život podnikatelské osobnosti Jana Antonína Bati v nuceném exilu. Autenticita příběhu funguje díky inspiraci, informacím, pocházejícím z rozhovoru autorky s Baťovou vnučkou i z rodinných pramenů.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha