Základní MARC ISBD

Zmrzlinová královna / Susan Jane Gilmanová

Od: Gilman, Susan Jane [aut].
Typ materiálu: materialTypeLabelKnihaVydavatel: Praha : Fortuna Libri, c2015Vydání: 1. vyd.Popis: 506 s. ; 22 cm.ISBN: 9788073219321.Žánr/Forma: americké romány | American fictionSouhrn: Kdo je Lillian Dunkleová? Blahosklonná spolumajitelka obrovské firmy? Žoviální televizní celebrita? Ne. Lillian její bohatství rozhodně nespadlo do klína, cesta k němu na ní zanechala velmi tvrdé stopy a podoba, ve které se dává vidět, je do značné míry jen přetvářka. Roku 1913 přijela jako sotva pětiletá dcera ruských přistěhovalců do Ameriky (tehdy se ještě jmenovala Malka Trejovská), o svoji rodinu ovšem brzy přišla a musela se protloukat sama. V hospodářsky těžkých třicátých letech kočovala po Americe a se svým mužem se živila prodejem zmrzliny. Urputnou pílí, tvrdostí a intrikami se jí podařilo vybudovat úctyhodnou firmu a vyšvihnout se na společenském žebříčku; život, který si zvolila, si však vybral daň na její duši...Souhrn: Rozsáhlý román na přistěhovalecké téma mapuje jeden příběh "splněného" amerického snu.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
Dostupné 421440054959
Celkem rezervací: 0

Z angličtiny přeložila Milena Pellarová

Kdo je Lillian Dunkleová? Blahosklonná spolumajitelka obrovské firmy? Žoviální televizní celebrita? Ne. Lillian její bohatství rozhodně nespadlo do klína, cesta k němu na ní zanechala velmi tvrdé stopy a podoba, ve které se dává vidět, je do značné míry jen přetvářka. Roku 1913 přijela jako sotva pětiletá dcera ruských přistěhovalců do Ameriky (tehdy se ještě jmenovala Malka Trejovská), o svoji rodinu ovšem brzy přišla a musela se protloukat sama. V hospodářsky těžkých třicátých letech kočovala po Americe a se svým mužem se živila prodejem zmrzliny. Urputnou pílí, tvrdostí a intrikami se jí podařilo vybudovat úctyhodnou firmu a vyšvihnout se na společenském žebříčku; život, který si zvolila, si však vybral daň na její duši...

Rozsáhlý román na přistěhovalecké téma mapuje jeden příběh "splněného" amerického snu.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha