Obálka
Základní MARC ISBD

Děti jsou hosté, kteří hledají cestu / Jiřina Prekopová, Christel Schweizerová ; [z německého originálu ... přeložila Kristina Lišková]

Od: Prekop, Jirina, 1929- [aut]
Přispěvatel(é): Lišková, Kristina [trl] | Schweizer, Christel, 1940- [aut]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydavatel: Praha : Portál, 2003Vydání: 4. vydPopis: 151 s. ; 20 cmISBN: 8071788546Předmětová hesla: psychologie dítěte | rodiče a děti | výchova dítěte | child rearing | child psychology | parents and childrenŽánr/Forma: populárně-naučné publikace | popular works Souhrn: Studie myšlená jako příručka pro rodiče shrnuje poznatky dětské psycholožky o tom, co všechno působí na dítě a vývoj jeho osobnosti v prvních sedmi letech života.Souhrn: Vychovávat dítě znamená především respektovat jeho dětskou osobnost se všemi jejími zvláštnostmi a bezpodmínečně ho milovat. Dnešní antiautoritativní výchova je extrémem k předchozí podobě - autoritativní "černé pedagogice". Autorky konstatují, že správná není ani jedna a pravda je "někde uprostřed". Vlastní "já" svobodného člověka se rozvíjí aktivním prožíváním vlastní vůle, cítění a myšlení. Učení jde třemi cestami: vzorem, spontánním jednáním a vedením. Dítě je host a musí vědět, že se může na hostitele (rodiče) spolehnout; jde tedy o to, podporovat ho a dodávat mu jistotu tak dlouho, dokud nebude schopno jít vlastní cestou.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 37 Dostupné 421440055218
Celkem rezervací: 0

Studie myšlená jako příručka pro rodiče shrnuje poznatky dětské psycholožky o tom, co všechno působí na dítě a vývoj jeho osobnosti v prvních sedmi letech života.

Vychovávat dítě znamená především respektovat jeho dětskou osobnost se všemi jejími zvláštnostmi a bezpodmínečně ho milovat. Dnešní antiautoritativní výchova je extrémem k předchozí podobě - autoritativní "černé pedagogice". Autorky konstatují, že správná není ani jedna a pravda je "někde uprostřed". Vlastní "já" svobodného člověka se rozvíjí aktivním prožíváním vlastní vůle, cítění a myšlení. Učení jde třemi cestami: vzorem, spontánním jednáním a vedením. Dítě je host a musí vědět, že se může na hostitele (rodiče) spolehnout; jde tedy o to, podporovat ho a dodávat mu jistotu tak dlouho, dokud nebude schopno jít vlastní cestou.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha