Obálka
Základní MARC ISBD

Návrhář / Marius Gabriel ; přeložila Věra Kotábová

Od: Gabriel, Marius, 1954- [aut]
Přispěvatel(é): Kotábová, Věra [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: Vydání prvníPopis: 292 stran ; 21 cmISBN: 9788073595609Unifikované názvy: Designer. Česky Předmětová hesla: Dior, Christian, 1905-1957 | 20. století | 1905-1957 | módní návrháři -- Francie -- 20. století | fashion designers -- France -- 20th centuryŽánr/Forma: anglické romány | biografické romány | English fiction | biographical novels Souhrn: Román amerického autora o pařížské módní scéně, kterou ve 40. letech 20. století probudil z poválečné otupělosti nástup legendárního Christiana Diora. Biografický román o počátcích kariéry pařížské módní legendy - Christiana Diora. Paříž na konci 2. světové války byla šedivá, melancholická a otupělá, stejně tak i její obyvatelé a módní scéna. Když se nešťastně vdaná Copper Reilly setká s Christianem Diorem, ještě neví, že právě našla nejlepšího přítele na celý život a muže, který jí dodá odvahu splnit si své sny. Zatímco Christian tvoří stále brilantnější návrhy, stojí u počátků rozvoje haute couture a touží po vlastním módním domě, tak se život Copper zcela mění. Odhodlá se požádat o rozvod, pozná jedinečné umělce, pro které byla Paříž centrem světa, potká muže svých snů, začne psát články pro prestižní časopisy a vybuduje si život, na který je opravdu hrdá. Na konci 40. let 20. století si Dior po letech snažení otevírá módní dům se svým jménem a jeho jedinečné návrhy se stávají ikonami nové šťastnější doby.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Vypůjčeno 21/07/2020 421440055345
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Román amerického autora o pařížské módní scéně, kterou ve 40. letech 20. století probudil z poválečné otupělosti nástup legendárního Christiana Diora. Biografický román o počátcích kariéry pařížské módní legendy - Christiana Diora. Paříž na konci 2. světové války byla šedivá, melancholická a otupělá, stejně tak i její obyvatelé a módní scéna. Když se nešťastně vdaná Copper Reilly setká s Christianem Diorem, ještě neví, že právě našla nejlepšího přítele na celý život a muže, který jí dodá odvahu splnit si své sny. Zatímco Christian tvoří stále brilantnější návrhy, stojí u počátků rozvoje haute couture a touží po vlastním módním domě, tak se život Copper zcela mění. Odhodlá se požádat o rozvod, pozná jedinečné umělce, pro které byla Paříž centrem světa, potká muže svých snů, začne psát články pro prestižní časopisy a vybuduje si život, na který je opravdu hrdá. Na konci 40. let 20. století si Dior po letech snažení otevírá módní dům se svým jménem a jeho jedinečné návrhy se stávají ikonami nové šťastnější doby.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha