Obálka
Základní MARC ISBD

Čtvero ročních období v Římě : o dvojčatech, nespavosti a největším pohřbu v dějinách světa / Anthony Doerr ; překlad Blanka Šustrová

Od: Doerr, Anthony, 1973- [aut]
Přispěvatel(é): Šustrová, Blanka [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: Vydání prvníPopis: 211 stran ; 22 cmISBN: 9788024383231Unifikované názvy: Four seasons in Rome. Česky Předmětová hesla: Doerr, Anthony, 1973- | 20.-21. století | američtí spisovatelé -- 20.-21. století | cesty a pobyt -- Itálie | American authors -- 20th-21st centuries | voyages and travels -- Italy | Řím (Itálie) | Rome (Italy)Žánr/Forma: americké romány | autobiografické romány | American fiction | autobiographical novels Souhrn: Autobiografický román, v němž autor vzpomíná na rok, který společně s rodinou strávil v okouzlujícím Římě. Když jednoho sychravého podzimního dne přilétá Anthony Doerr s manželkou a syny do Říma, aby zde rok strávil na postu akademického pracovníka, ještě neví, co vše mu tento pobyt poskytne. Stejně jako se postupně střídají roční období, probouzí se jeho láska a obdiv k tomuto jedinečnému italskému městu. Začne se učit italsky, číst klasiky, prochází zapadlé uličky, navštěvuje malé rodinné obchůdky a obdivuje architektonické památky několika staletí, které nemají na světě obdoby. Nalézá čas uvažovat o tradicích, významu rodiny, historii, víře i samotném psaní. Když se na jaře 2005 koná pohřeb Jana Pavla II., už z části chápe italskou duši a to, jak rozdílně plyne čas v městě nad Tiberou. V létě Řím opouští z nezapomenutelnými vzpomínkami a zkušenostmi, a je navždy zapsán i v jeho srdci.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Vypůjčeno 24/09/2020 421440055400
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Obsahuje bibliografické odkazy

Autobiografický román, v němž autor vzpomíná na rok, který společně s rodinou strávil v okouzlujícím Římě. Když jednoho sychravého podzimního dne přilétá Anthony Doerr s manželkou a syny do Říma, aby zde rok strávil na postu akademického pracovníka, ještě neví, co vše mu tento pobyt poskytne. Stejně jako se postupně střídají roční období, probouzí se jeho láska a obdiv k tomuto jedinečnému italskému městu. Začne se učit italsky, číst klasiky, prochází zapadlé uličky, navštěvuje malé rodinné obchůdky a obdivuje architektonické památky několika staletí, které nemají na světě obdoby. Nalézá čas uvažovat o tradicích, významu rodiny, historii, víře i samotném psaní. Když se na jaře 2005 koná pohřeb Jana Pavla II., už z části chápe italskou duši a to, jak rozdílně plyne čas v městě nad Tiberou. V létě Řím opouští z nezapomenutelnými vzpomínkami a zkušenostmi, a je navždy zapsán i v jeho srdci.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha