Obálka
Základní MARC ISBD

Tíživá láska / Elena Ferrante ; přeložila Alice Flemrová

Od: Ferrante, Elena, 1943- [aut]
Přispěvatel(é): Flemrová, Alice, 1970- [trl]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydání: V českém jazyce vydání prvníPopis: 201 stran ; 20 cmISBN: 9788072603954Unifikované názvy: Amore molesto. Česky Žánr/Forma: italské romány | Italian fiction Souhrn: Prvotina hvězdné autorky současné italské literatury, důsledně se ukrývající pod anonymitou, je příběhem dcery, pátrající po okolnostech tragické smrti své matky. V kulisách Neapole se promítají osudy jedné citově poněkud rozvrácené rodiny, pohybující se spíše v dolních stupních městské hierarchie. Vypravěčkou příběhu je komiksová autorka Delia, která vzpomíná na svou matku, jež utonula v moři za dosud nevyjasněných okolností. Tento zdánlivě jednoduchý syžet umožnuje, aby Elena Ferrante rozehrála pronikavou sondu do partnerských vztahů, projevujících se v neustálých citových komplikacích a zvratech, v až drasticky vypjatých scénách, které má hlavní protagonistka pořád před očima. Právě v těchto reminiscencích a návratech Delia znovu uvažuje o své matce, přemýšlí nad tím, jak dobře ji znala, co pro pro ni ona sama znamenala a naopak. Uvědomuje si, že mezi nimi skutečně existovalo silné pouto, avšak vzhledem k poměrům a podmínkám se projevovalo jako jakási "tíživá láska", jako něco, co k sobě přirozeně patří, ale zároveň tuto základní tezi popírá.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Vypůjčeno 15/09/2020 421440055422
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z italštiny

Prvotina hvězdné autorky současné italské literatury, důsledně se ukrývající pod anonymitou, je příběhem dcery, pátrající po okolnostech tragické smrti své matky. V kulisách Neapole se promítají osudy jedné citově poněkud rozvrácené rodiny, pohybující se spíše v dolních stupních městské hierarchie. Vypravěčkou příběhu je komiksová autorka Delia, která vzpomíná na svou matku, jež utonula v moři za dosud nevyjasněných okolností. Tento zdánlivě jednoduchý syžet umožnuje, aby Elena Ferrante rozehrála pronikavou sondu do partnerských vztahů, projevujících se v neustálých citových komplikacích a zvratech, v až drasticky vypjatých scénách, které má hlavní protagonistka pořád před očima. Právě v těchto reminiscencích a návratech Delia znovu uvažuje o své matce, přemýšlí nad tím, jak dobře ji znala, co pro pro ni ona sama znamenala a naopak. Uvědomuje si, že mezi nimi skutečně existovalo silné pouto, avšak vzhledem k poměrům a podmínkám se projevovalo jako jakási "tíživá láska", jako něco, co k sobě přirozeně patří, ale zároveň tuto základní tezi popírá.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha