Základní MARC ISBD

Potulný apatykář / Wolf Serno ; z německého originálu Der Balsamträger ... přeložil Vítězslav Čížek

Od: Serno, Wolf, 1944- [aut].
Přispěvatel(é): Čížek, Vítězslav, 1952- [trl].
Typ materiálu: materialTypeLabelKnihaVydání: Vydání první.Popis: 391 stran ; 21 cm.ISBN: 9788075499523.Unifikované názvy: Balsamträger. Česky Žánr/Forma: německé romány | historické romány | German fiction | historical novelsSouhrn: Historický román zkušeného německého autora, zasazený do německého venkova, kde ke konci 18. století putuje zvláštní dvojice felčarů. Léta Páně 1780 kdesi v Durynském lese. Venkované ještě neviděli tak nerovnou dvojici. Ten první, jménem Buclák, je obrovského vzrůstu, zato však mdlého rozumu. Na zádech nese almaru s tinkturami, mastmi a dalšími léky. Druhý si říká Chytrolín a je drobné postavy. Nemá už nohy, ale zato je prohnaný a pohotový. Náhoda tyto dva svede dohromady a Chytrolín putuje na ramenou kamaráda. Stane se Buclákovou hlavou - a ten zase Chytrolínovi nahrazuje nohy. Neobejdou se jeden bez druhého. Všechno by v jejich životě mohlo být v pořádku - kdyby je jednoho dne nepřepadli loupežníci a kdyby se václavka nepodobala k nerozeznání smrtelně jedovaté čepičatce jehličkové. A kdyby se neobjevila krásná děvečka Eva, o níž nikdo netuší, že je travička, a nevrazila mezi přátele klín žárlivosti. Ta nakonec vede k tomu, že Chytrolín vydá svého kamaráda katovi... Nakladatelská anotace. Kráceno.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Vypůjčeno 11/12/2019 421440055628
Celkem rezervací: 0

"Vydala Euromedia Group, a.s. - Brána"--Tiráž

Historický román zkušeného německého autora, zasazený do německého venkova, kde ke konci 18. století putuje zvláštní dvojice felčarů. Léta Páně 1780 kdesi v Durynském lese. Venkované ještě neviděli tak nerovnou dvojici. Ten první, jménem Buclák, je obrovského vzrůstu, zato však mdlého rozumu. Na zádech nese almaru s tinkturami, mastmi a dalšími léky. Druhý si říká Chytrolín a je drobné postavy. Nemá už nohy, ale zato je prohnaný a pohotový. Náhoda tyto dva svede dohromady a Chytrolín putuje na ramenou kamaráda. Stane se Buclákovou hlavou - a ten zase Chytrolínovi nahrazuje nohy. Neobejdou se jeden bez druhého. Všechno by v jejich životě mohlo být v pořádku - kdyby je jednoho dne nepřepadli loupežníci a kdyby se václavka nepodobala k nerozeznání smrtelně jedovaté čepičatce jehličkové. A kdyby se neobjevila krásná děvečka Eva, o níž nikdo netuší, že je travička, a nevrazila mezi přátele klín žárlivosti. Ta nakonec vede k tomu, že Chytrolín vydá svého kamaráda katovi... Nakladatelská anotace. Kráceno.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha