Obálka
Základní MARC ISBD

Mozart.Syn světla / [2.], Syn světla / Christian Jacq ; [přeložila Hana Müllerová]

Od: Jacq, Christian, 1947- [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: V Praze : Knižní klub, 2007Vydání: Vyd. 1Popis: 301 s. ; 21 cmISBN: 9788024219578Další název: Mozart - syn světla | Syn světlaPředmětová hesla: Mozart, Wolfgang Amadeus, 1756-1791 | 18. století | hudební skladatelé -- Rakousko -- 18. století | composers -- Austria -- 18th centuryŽánr/Forma: francouzské romány | biografické romány | French fiction | biographical novels Souhrn: Druhá část mozartovské tetralogie zahrnuje pět let umělcova pobytu ve Vídni až do roku 1785 a jeho přijetí do zednářské lóže.Souhrn: V knize Syn světla se Mozart, který navždy opustil Salcburk, rozhodne žít a tvořit ve Vídni. Zde skládá operu Únos ze Serailu a navzdory překážkám si bere za manželku něžnou Konstancii Weberovou. Osmadvacetiletý umělec je s pomocí Egypťana Thamose stále více přitahován pronásledovaným společenstvím svobodných zednářů, kam je po příslušných rituálech nakonec zasvěcen a přijat jako učeň. Ne právě obvyklý pohled na Amadea, vytvořený s romanopiseckou lehkostí.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Část Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 2. Dostupné 421440055665
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z francouzštiny

Označení sv. znázorněno graficky notami

Obsahuje bibliografické odkazy

Druhá část mozartovské tetralogie zahrnuje pět let umělcova pobytu ve Vídni až do roku 1785 a jeho přijetí do zednářské lóže.

V knize Syn světla se Mozart, který navždy opustil Salcburk, rozhodne žít a tvořit ve Vídni. Zde skládá operu Únos ze Serailu a navzdory překážkám si bere za manželku něžnou Konstancii Weberovou. Osmadvacetiletý umělec je s pomocí Egypťana Thamose stále více přitahován pronásledovaným společenstvím svobodných zednářů, kam je po příslušných rituálech nakonec zasvěcen a přijat jako učeň. Ne právě obvyklý pohled na Amadea, vytvořený s romanopiseckou lehkostí.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha