Obálka
Základní MARC ISBD

Vzdušné zámky / Jacqueline Wilsonová ; ilustroval Nick Sharratt ; přeložila Daniela Feltová

Od: Wilson, Jacqueline, 1945- [aut]
Přispěvatel(é): Sharratt, Nick, 1962- [ill] | Feltová, Daniela, 1963- [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: Druhé vydání v českém jazycePopis: 311 stran : ilustrace ; 21 cmISBN: 9788075077394Unifikované názvy: Hetty feather. Česky Žánr/Forma: anglické romány | publikace pro děti | English fiction | children's literature Souhrn: Hetty už jako malé miminko odložila její matka do nalezince. Hetty se velmi rychle dostává do pěstounské rodiny na venkov. Dobrosrdečná matka, přísný, ale starostlivý otec, ale hlavně sourozenci (především láskyplný Jem), to všechno jsou lidé, kteří jí vytvářejí šťastné dětství. Ve věku šesti let se ale všechny odložené děti musí vrátit zpět do nalezince, kde je čeká tvrdý a přísný režim, pramálo péče a zájmu. Bystrá Hetty se s nezájmem, nespravedlností, drilem a přísnými fyzickými tresty srovnává jen velmi těžko. Utíká se do svých snů, vzdušných zámků, ve kterých sní o tom, že její matkou je krasojezdkyně Adelina a jednou bude žít spokojený život s nevlastním bratrem Jemem. Brzy má však poznat, že její vzdušné zámky mají opravdu vratké základy a že ještě horší než v nalezinci, může být život na ulici.Souhrn: Příběh pro starší dívky se odehrává v Anglii, ve druhé polovině 19. stol. Hlavní hrdinka Hetty se musí vyrovnávat se spoustou ústrků a bolesti, které jí přináší život v nalezinci.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Část Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 M 3/1 D 1. Vypůjčeno 09/06/2020 421440056024
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Hetty už jako malé miminko odložila její matka do nalezince. Hetty se velmi rychle dostává do pěstounské rodiny na venkov. Dobrosrdečná matka, přísný, ale starostlivý otec, ale hlavně sourozenci (především láskyplný Jem), to všechno jsou lidé, kteří jí vytvářejí šťastné dětství. Ve věku šesti let se ale všechny odložené děti musí vrátit zpět do nalezince, kde je čeká tvrdý a přísný režim, pramálo péče a zájmu. Bystrá Hetty se s nezájmem, nespravedlností, drilem a přísnými fyzickými tresty srovnává jen velmi těžko. Utíká se do svých snů, vzdušných zámků, ve kterých sní o tom, že její matkou je krasojezdkyně Adelina a jednou bude žít spokojený život s nevlastním bratrem Jemem. Brzy má však poznat, že její vzdušné zámky mají opravdu vratké základy a že ještě horší než v nalezinci, může být život na ulici.

Příběh pro starší dívky se odehrává v Anglii, ve druhé polovině 19. stol. Hlavní hrdinka Hetty se musí vyrovnávat se spoustou ústrků a bolesti, které jí přináší život v nalezinci.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha