Obálka
Základní MARC ISBD

Hamptifongovy ilustrované dějiny moderní Evropy / Hsi-Huey Liang ; [z anglického originálu ... přeložili Veronika Reitterová, Vojtěch Pacner a Pavel Paleček]

Od: Liang, Hsi-huey, 1929-2004 [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Brno : Jota, 2005Vydání: Vyd. 1Popis: 263 s. : barev. il. ; 26 cmISBN: 8072173626Další název: Dějiny EvropyPředmětová hesla: 19.-20. století | Evropa -- dějiny -- 19.-20. století | Europe -- history -- 19th-20th centuriesŽánr/Forma: populárně-naučné publikace | publikace pro mládež | popular works | juvenile literature Souhrn: Stručné, srozumitelné, ale přitom zasvěcené vyprávění o dějinách Evropy od Francouzské revoluce až po pád berlínské zdi doprovázejí báječné autorovy ilustrace. Pro děti od 12 let, ale kniha zaujme jistě i starší čtenáře.Souhrn: Vyprávění o období, které většina z nás považuje za málo atraktivní - o dějinách Evropy v 19. a 20. století. Autor se svého úkolu zhostil tak nápaditě, že nám nyní budou dějiny moderní Evropy připadat jako vzrušující román. Není zde nouze ani o zápletky, ani o kladné a záporné hrdiny. Forma rozhovoru dodává vyprávění švih a hlavně umožňuje autorovi vše jasně a přehledně podat a vysvětlit. A protože velkou pozornost věnuje autor našim dějinám, bude tato kniha pro českého čtenáře dvojnásob přitažlivá. Kniha zaujme i nápaditou grafickou podobou textu. Neznamená to ovšem, že knihu ocení pouze mladší čtenáři nebo ti, pro které dějepis nepatřil k oblíbeným předmětům. Má co sdělit i těm, kteří již o dějinách moderní Evropy něco vědí.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Hry Hry Roztoky
1 MN 94 Dostupné 421440056150
Celkem rezervací: 0

Stručné, srozumitelné, ale přitom zasvěcené vyprávění o dějinách Evropy od Francouzské revoluce až po pád berlínské zdi doprovázejí báječné autorovy ilustrace. Pro děti od 12 let, ale kniha zaujme jistě i starší čtenáře.

Vyprávění o období, které většina z nás považuje za málo atraktivní - o dějinách Evropy v 19. a 20. století. Autor se svého úkolu zhostil tak nápaditě, že nám nyní budou dějiny moderní Evropy připadat jako vzrušující román. Není zde nouze ani o zápletky, ani o kladné a záporné hrdiny. Forma rozhovoru dodává vyprávění švih a hlavně umožňuje autorovi vše jasně a přehledně podat a vysvětlit. A protože velkou pozornost věnuje autor našim dějinám, bude tato kniha pro českého čtenáře dvojnásob přitažlivá. Kniha zaujme i nápaditou grafickou podobou textu. Neznamená to ovšem, že knihu ocení pouze mladší čtenáři nebo ti, pro které dějepis nepatřil k oblíbeným předmětům. Má co sdělit i těm, kteří již o dějinách moderní Evropy něco vědí.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha