Základní MARC ISBD

Kniha vesmírů / John D. Barrow ; [přeložil Jiří Langer]

Od: Barrow, John D, 1952- [aut].
Typ materiálu: materialTypeLabelKnihaVydavatel: V Praze ; a Litomyšli : Paseka, 2013Vydání: Vyd. 1.Popis: 319 s. : il., portréty ; 24 cm.ISBN: 9788074322907.Předmětová hesla: vesmír | kosmologie | universe | cosmologyŽánr/Forma: populárně-naučné publikace | popular worksSouhrn: Systematický přehled různých modelů vesmíru od antiky po dnešek, s důrazem na stav poznání po Einsteinovi.Souhrn: Text rozlišuje, které z modelů mohou aspirovat na model pozorovaného vesmíru a které vznikly jen jako zajímavé matematické konstrukce. Zabývá se i různými bizarními představami, jež vzešly z teorie strun a dalších současných směrů ve fyzice. Tajemno vanoucí z představ, že žijeme v jednom zákoutí nekonečně mnohotvárného vesmíru, je vzrušující a ne nepodobné mysteriím sci-fi, autor se však zaměřuje především na filozofické pozadí těchto myšlenek a střízlivě hodnotí jejich úlohu při vytváření našeho pohledu na svět, ve kterém žijeme. Nakladatelská anotace.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
52 Dostupné 421440056157
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Obsahuje bibliografické odkazy a rejstřík

Systematický přehled různých modelů vesmíru od antiky po dnešek, s důrazem na stav poznání po Einsteinovi.

Text rozlišuje, které z modelů mohou aspirovat na model pozorovaného vesmíru a které vznikly jen jako zajímavé matematické konstrukce. Zabývá se i různými bizarními představami, jež vzešly z teorie strun a dalších současných směrů ve fyzice. Tajemno vanoucí z představ, že žijeme v jednom zákoutí nekonečně mnohotvárného vesmíru, je vzrušující a ne nepodobné mysteriím sci-fi, autor se však zaměřuje především na filozofické pozadí těchto myšlenek a střízlivě hodnotí jejich úlohu při vytváření našeho pohledu na svět, ve kterém žijeme. Nakladatelská anotace.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha