Základní MARC ISBD

Zapište si za uši : říkadla, pohádky a jiné hrátky / Jindřiška Ptáčková ; ilustrace Olga Franzová

Od: Ptáčková, Jindřiška, 1943- [aut].
Přispěvatel(é): Franzová, Olga, 1944- [ill].
Typ materiálu: materialTypeLabelKnihaVydavatel: V Praze : Knižní klub, 2009Vydání: Vyd. 1.Popis: 119 s. : barev. il. ; 27 cm.ISBN: 9788024225739.Další název: Říkadla, pohádky a jiné hrátky.Žánr/Forma: české příběhy | česká poezie | říkadla | publikace pro děti | Czech stories | Czech poetry | children's poetry | children's literatureSouhrn: Jak se na svět hledí přes růžové brýle, co znamená vzít si někoho na mušku, kde vzít recept na vtipnou kaši, proč někdo touží po hodinkách s vodotryskem a o čem se lidé baví, když jeden mluví o voze a druhý o koze? Prostřednictvím veselých básniček, hravých pohádek, vtipných hádanek a zábavných úkolů se děti nenásilně seznamují s rodným jazykem a ujasní si, co vlastně znamenají všechna zvláštní pořekadla, rčení a úsloví, která dospělí tak často používají.Souhrn: Veselá knížka pohádek, příběhů, básniček, hádanek a hrátek s jazykem. Určeno mladším školákům.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 M 1/1 Dostupné 421440056197
Celkem rezervací: 0

Jak se na svět hledí přes růžové brýle, co znamená vzít si někoho na mušku, kde vzít recept na vtipnou kaši, proč někdo touží po hodinkách s vodotryskem a o čem se lidé baví, když jeden mluví o voze a druhý o koze? Prostřednictvím veselých básniček, hravých pohádek, vtipných hádanek a zábavných úkolů se děti nenásilně seznamují s rodným jazykem a ujasní si, co vlastně znamenají všechna zvláštní pořekadla, rčení a úsloví, která dospělí tak často používají.

Veselá knížka pohádek, příběhů, básniček, hádanek a hrátek s jazykem. Určeno mladším školákům.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha