Obálka
Základní MARC ISBD

Umění slovní sebeobrany : jak pohotově a vtipně reagovat na slovní útoky a provokace / Matthias Nöllke ; [překlad a redakce Renáta Slavíková]

Od: Nöllke, Matthias, 1962- [aut]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydavatel: Praha : Grada, 2004Vydání: 1. vydPopis: 108 s. : il. ; 21 cmISBN: 8024709198Předmětová hesla: verbální komunikace | interpersonální konflikty | asertivita | verbal communication | interpersonal conflicts | assertiveness | slovní sebeobranaŽánr/Forma: příručky | handbooks and manuals Souhrn: Návody jak pohotově zvládnout úskalí mezilidské komunikace, aniž bychom ztratili sebeúctu a důstojnost.Souhrn: Slovní útoky, verbální napadení, jízlivé poznámky, drobné provokace či nepříjemné kritiky - s takovými situacemi se během komunikace s okolním světem běžně setkáváme. Málokdo však umí pohotově a správně zareagovat. Proto kniha varuje před častými chybami při komunikaci, učí zvládat nepříjemné situace, nabízí různé komunikační techniky, návody na zdokonalení jazykových schopností. To vše v rámci zachování pravidel slušného chování, i když leckdy s dávkou určité jízlivosti či ironie. Rozhodně zde nejsou poskytovány návody na přeměnu soků v přátele, ale spíše se počítá se situacemi, kdy nám běžná zdvořilost nepomůže a je potřeba jasně dát druhé straně najevo, že "takhle ne". Naše odpověď by měla být pohotová, sebejistá, ale také pragmatická - přiměřená okolnostem. Text knihy je rozčleněn přehledně do odstavců a bloků, proložen ukázkovými příklady, doplněn teoretickými poučkami, návody na cvičení a seznamem vhodné literatury.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 316 Dostupné 421440056305
Celkem rezervací: 0

Překlad z němčiny

Dotisk 2005

Obsahuje bibliografii

Návody jak pohotově zvládnout úskalí mezilidské komunikace, aniž bychom ztratili sebeúctu a důstojnost.

Slovní útoky, verbální napadení, jízlivé poznámky, drobné provokace či nepříjemné kritiky - s takovými situacemi se během komunikace s okolním světem běžně setkáváme. Málokdo však umí pohotově a správně zareagovat. Proto kniha varuje před častými chybami při komunikaci, učí zvládat nepříjemné situace, nabízí různé komunikační techniky, návody na zdokonalení jazykových schopností. To vše v rámci zachování pravidel slušného chování, i když leckdy s dávkou určité jízlivosti či ironie. Rozhodně zde nejsou poskytovány návody na přeměnu soků v přátele, ale spíše se počítá se situacemi, kdy nám běžná zdvořilost nepomůže a je potřeba jasně dát druhé straně najevo, že "takhle ne". Naše odpověď by měla být pohotová, sebejistá, ale také pragmatická - přiměřená okolnostem. Text knihy je rozčleněn přehledně do odstavců a bloků, proložen ukázkovými příklady, doplněn teoretickými poučkami, návody na cvičení a seznamem vhodné literatury.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha