Obálka
Základní MARC ISBD

Blázni a smrtelníci / Bernard Cornwell ; přeložil Zdeněk Hron

Od: Cornwell, Bernard, 1944- [aut]
Přispěvatel(é): Hron, Zdeněk, 1944- [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: První vydání v českém jazycePopis: 334 stran ; 22 cmISBN: 9788075950109Unifikované názvy: Fools and mortals. Česky Předmětová hesla: 16. století | Anglie -- dějiny -- 16. století | England -- history -- 16th centuryŽánr/Forma: anglické romány | historické romány | English fiction | historical novels Souhrn: Příběh bratrů Shakespearových na konci 16. století zavádí čtenáře do londýnských divadel a jejich zákulisí, dává s nimi prožít slast úspěchu i každodenní trpký boj o místo na hereckém výsluní. Bratři William a Richard žijí jen pro divadlo. Avšak zatímco prvnímu z nich se daří, píše úspěšné hry a je všeobecně známý a oblíbený, svého bratra Richarda nechává hrát maximálně ženské role. S rostoucími úspěchy Williama se mezi bratry prohlubuje rivalita, která se ještě vyostří poté, co se ztratí jediný exemplář nové hry. Konkurence mezi divadelními společnostmi je obrovská a panují obavy, že si hru bude chtít přisvojit a zinscenovat někdo jiný. Kromě toho se objevují i tlaky z prostředí církve, jejíž pohled na nové divadelní hry je značně určován vlastními zájmy. Najde se ztracený rukopis? Kdo za zmizením stojí a proč? Jak dopadne premiéra Snu noci Svatojánské? A smíří se oba bratří ve světle dramatických okolností uvedení hry před očima samotné královny Alžběty I.?
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Dostupné 421440056350
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Příběh bratrů Shakespearových na konci 16. století zavádí čtenáře do londýnských divadel a jejich zákulisí, dává s nimi prožít slast úspěchu i každodenní trpký boj o místo na hereckém výsluní. Bratři William a Richard žijí jen pro divadlo. Avšak zatímco prvnímu z nich se daří, píše úspěšné hry a je všeobecně známý a oblíbený, svého bratra Richarda nechává hrát maximálně ženské role. S rostoucími úspěchy Williama se mezi bratry prohlubuje rivalita, která se ještě vyostří poté, co se ztratí jediný exemplář nové hry. Konkurence mezi divadelními společnostmi je obrovská a panují obavy, že si hru bude chtít přisvojit a zinscenovat někdo jiný. Kromě toho se objevují i tlaky z prostředí církve, jejíž pohled na nové divadelní hry je značně určován vlastními zájmy. Najde se ztracený rukopis? Kdo za zmizením stojí a proč? Jak dopadne premiéra Snu noci Svatojánské? A smíří se oba bratří ve světle dramatických okolností uvedení hry před očima samotné královny Alžběty I.?

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha