Obálka
Základní MARC ISBD

Organon / James Smythe; z anglického originálu I still dream ... přeložila Alžběta Lexová

Od: Smythe, J. P. (James P.), 1980- [aut]
Přispěvatel(é): Lexová, Alžběta, 1988- [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: První vydáníPopis: 413 stran ; 21 cmISBN: 9788075777973Unifikované názvy: I still dream. Česky Žánr/Forma: anglické romány | vědecko-fantastické romány | psychologické romány | English fiction | science fiction novels | psychological novels Souhrn: Originální psychologický sci-fi román anglického autora o možnostech, které do lidského života přináší a bude vnášet umělá inteligence. Román začíná v roce 1997, kdy si tehdy sedmnáctiletá Laura Bowová vytvoří Organon. Organon je nejprve jen jednoduchou formou umělé inteligence, jakýmsi deníkem a osobním terapeutem, kterému se Laura svěřuje se svými pocity, problémy a touhami. Když se o svém výtvoru náhodně zmíní, zjišťuje, že mnoho lidí bude chtít tuto technologii zneužít. Netrvá dlouho a začne být mnohem opatrnější, a když o deset let později pracuje ve společnosti svého otce, už ví, na co si dát pozor. Z mladé dívky se stala zkušená profesionálka, která zná cenu svých schopností. Skrze Lauřin život sledujeme, jak se po desítky let mění osudy lidstva i jednotlivců v důsledku rozvoje umělé inteligence.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 F Dostupné 421440056505
Celkem rezervací: 0

Originální psychologický sci-fi román anglického autora o možnostech, které do lidského života přináší a bude vnášet umělá inteligence. Román začíná v roce 1997, kdy si tehdy sedmnáctiletá Laura Bowová vytvoří Organon. Organon je nejprve jen jednoduchou formou umělé inteligence, jakýmsi deníkem a osobním terapeutem, kterému se Laura svěřuje se svými pocity, problémy a touhami. Když se o svém výtvoru náhodně zmíní, zjišťuje, že mnoho lidí bude chtít tuto technologii zneužít. Netrvá dlouho a začne být mnohem opatrnější, a když o deset let později pracuje ve společnosti svého otce, už ví, na co si dát pozor. Z mladé dívky se stala zkušená profesionálka, která zná cenu svých schopností. Skrze Lauřin život sledujeme, jak se po desítky let mění osudy lidstva i jednotlivců v důsledku rozvoje umělé inteligence.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha