Obálka
Základní MARC ISBD

To je Irsko / M. Šašek ; přeložil Jiří Dvořák

Od: Šašek, Miroslav, 1916-1980 [aut, ill]
Přispěvatel(é): Dvořák, Jiří, 1970- [trl]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydání: I. vydáníPopis: 59 stran : barevné ilustrace ; 32 cmISBN: 9788075150813Předmětová hesla: Irsko -- vlastivěda | Ireland -- description and travelŽánr/Forma: populárně-naučné publikace | publikace pro děti | autorské knihy | popular works | children's literature | authors' books Souhrn: Jedenáctý díl výjimečných průvodců pro děti z Šaškovy série “This is...” nás zavede na stále “zelený” ostrov na samém západě Evropy. Pro malé i velké děti. Nejen od Evropy, ale tak trochu i od Velké Británie poněkud oddělený ostrov byl od pravěku osídlen Gaely a skotem. Krav je tu dokonce víc než lidí, protože na všem nezávislé Irsko několikrát vylidnil hladomor a občanská válka. Irsko je tak především tiché a zelené, a nezávislé, i když si svou samostatnost vymohlo až v roce 1949. M. Šašek vás provede po irském venkově, irských městech, palírnách whisky, knihovně i hostincích. Vysvětlí vám, kde najdete nejstarší a nejjemněji vyřezávanou keltskou harfu, jaké se tu loví ryby a které povětšinou kamenné památky byste neměli minout.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 MN 908 Dostupné 421440056538
Celkem rezervací: 0

"Podle původního vydání z roku 1964"--Tiráž

Přeloženo z angličtiny?

Jedenáctý díl výjimečných průvodců pro děti z Šaškovy série “This is...” nás zavede na stále “zelený” ostrov na samém západě Evropy. Pro malé i velké děti. Nejen od Evropy, ale tak trochu i od Velké Británie poněkud oddělený ostrov byl od pravěku osídlen Gaely a skotem. Krav je tu dokonce víc než lidí, protože na všem nezávislé Irsko několikrát vylidnil hladomor a občanská válka. Irsko je tak především tiché a zelené, a nezávislé, i když si svou samostatnost vymohlo až v roce 1949. M. Šašek vás provede po irském venkově, irských městech, palírnách whisky, knihovně i hostincích. Vysvětlí vám, kde najdete nejstarší a nejjemněji vyřezávanou keltskou harfu, jaké se tu loví ryby a které povětšinou kamenné památky byste neměli minout.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha