Obálka
Základní MARC ISBD

Záhady staré Prahy / Aleš Česal

Od: Česal, Aleš, 1976- [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: [Praha] : Levné knihy, 2009Vydání: Vyd. 2., V nakl. Levné knihy 1Popis: 207 s. : il., plány, faksim. ; 21 cmISBN: 9788073097752Předmětová hesla: záhady | mysteries | Praha (Česko) -- dějiny | Prague (Czechia) -- historyŽánr/Forma: populárně-naučné publikace | popular works Souhrn: Autor se zabývá historií Prahy, místy, která souvisejí se záhadami a magií. Popisuje zajímavosti a pověsti spojené se založením Prahy, památkami Starého Města, Karlova mostu, Židovského Města, Petřína a pražského podzemí. Zmiňuje symboly svobodných zednářů a rosenkruciánů. Zajímá jej také magie, která mohla ovlivnit průběh bitvy na Bílé hoře. V kapitole "Tajemství katedrálního pokladu" popisuje autor zbroj svatého Václava nebo součásti pokladu patřící biskupu Vojtěchovi a v další kapitole jsou uvedeny zajímavosti a pověsti spojené s osobností sv. Jana Nepomuckého. Samostatná kapitola je věnována tajemné zvířeně a strašidlům. Text je doplněn fotografiemi, obrázky, půdorysy a mapkou. Jedná se o nezměněné vydání knihy Záhady a tajemství staré Prahy z roku 2002, sg. MKP je D 14548.Souhrn: Dějiny Prahy, místa a události spojené s esoterními a záhadnými jevy či energiemi.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 943.7 Dostupné 421440056640
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografii

Autor se zabývá historií Prahy, místy, která souvisejí se záhadami a magií. Popisuje zajímavosti a pověsti spojené se založením Prahy, památkami Starého Města, Karlova mostu, Židovského Města, Petřína a pražského podzemí. Zmiňuje symboly svobodných zednářů a rosenkruciánů. Zajímá jej také magie, která mohla ovlivnit průběh bitvy na Bílé hoře. V kapitole "Tajemství katedrálního pokladu" popisuje autor zbroj svatého Václava nebo součásti pokladu patřící biskupu Vojtěchovi a v další kapitole jsou uvedeny zajímavosti a pověsti spojené s osobností sv. Jana Nepomuckého. Samostatná kapitola je věnována tajemné zvířeně a strašidlům. Text je doplněn fotografiemi, obrázky, půdorysy a mapkou. Jedná se o nezměněné vydání knihy Záhady a tajemství staré Prahy z roku 2002, sg. MKP je D 14548.

Dějiny Prahy, místa a události spojené s esoterními a záhadnými jevy či energiemi.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha