Obálka
Základní MARC ISBD

Sen, který se naplnil / Luca Di Fulvio ; z italského originálu Quando la vita trovò i nostri sogni ... přeložila Marta Bárová

Od: Di Fulvio, Luca, 1957- [aut]
Přispěvatel(é): Bárová, Marta, 1955- [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: Vydání prvníPopis: 518 stran ; 24 cmISBN: 9788024939162Unifikované názvy: Quando la vita trovò i nostri sogni. Česky Žánr/Forma: italské romány | historické romány | Italian fiction | historical novels Souhrn: Historický román úspěšného italského autora líčí krutou cestu tří hrdinů za lepším životem v zámoří na počátku 20. století. Rosetta se snaží po smrti rodičů sama udržet malé hospodářství. Protože se vymyká sicilskému pojetí chování ženy, stává se terčem nenávisti okolí a je vydána napospas zvrhlému majiteli panství. Rocco odmítá obětovat svůj život mafiánskému bossovi a upsat se organizaci Cosa Nostra. Stejně i pro židovskou dívku Ráchel, které se podaří uniknout masakru v poltavském ghettu, je jedinou možností přežití útěk. Jejich osudy se setkávají v dalekém Buenos Aires. Ani tady nepřichází vytoužená svoboda, ale další nelidské útrapy v prostředí mafiánského podsvětí, kde lidská bytost nemá žádnou cenu. Jen pocit soudržnosti, přátelství a lásky dává těmto třem hrdinům naději na lepší budoucnost.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
Vypůjčeno 24/09/2020 421440056706
Celkem rezervací: 0

Historický román úspěšného italského autora líčí krutou cestu tří hrdinů za lepším životem v zámoří na počátku 20. století. Rosetta se snaží po smrti rodičů sama udržet malé hospodářství. Protože se vymyká sicilskému pojetí chování ženy, stává se terčem nenávisti okolí a je vydána napospas zvrhlému majiteli panství. Rocco odmítá obětovat svůj život mafiánskému bossovi a upsat se organizaci Cosa Nostra. Stejně i pro židovskou dívku Ráchel, které se podaří uniknout masakru v poltavském ghettu, je jedinou možností přežití útěk. Jejich osudy se setkávají v dalekém Buenos Aires. Ani tady nepřichází vytoužená svoboda, ale další nelidské útrapy v prostředí mafiánského podsvětí, kde lidská bytost nemá žádnou cenu. Jen pocit soudržnosti, přátelství a lásky dává těmto třem hrdinům naději na lepší budoucnost.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha