Obálka
Základní MARC ISBD

Poslední žid / Noah Gordon ; přeložil Jaroslav Höfer

Od: Gordon, Noah, 1926- [aut]
Přispěvatel(é): Höfer, Jaroslav [trl]
Typ materiálu: TextTextVydání: Vydání čtvrtéPopis: 367 stran ; 21 cmISBN: 9788024254920Unifikované názvy: Last Jew. Česky Předmětová hesla: 15.-16. století | inkvizice -- Španělsko -- 15.-16. století | Židé -- Španělsko -- 15.-16. století | inquisition -- Spain -- 15th-16th centuries | Jews -- Spain -- 15th-16th centuriesŽánr/Forma: americké romány | historické romány | American fiction | historical novels Souhrn: Dramatický a čtivý román amerického autora se odehrává převážně ve Španělsku, které je koncem 15. století plně ovládáno inkvizicí.Souhrn: Děj začíná rokem 1492, kdy inkvizice zběsile útočí proti Židům a statisíce jsou jich vyhnány z domovů i ze Španělska. Hrdinou je třináctiletý chlapec, syn židovského lékaře, který je za dramatických okolností svědkem otcovy a bratrovy smrti a nezůstalo mu na světě nic, než jeho víra. Než by ji zapřel, vydá se sám na dlouhý a nebezpečný útěk napříč Španělskem. Po strastiplném putování rychle dospívá a nachází konečně nejen svobodu, ale i lásku a smysl života v povolání, k němuž směřoval celý jeho život.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
Dostupné 421440056747
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Dramatický a čtivý román amerického autora se odehrává převážně ve Španělsku, které je koncem 15. století plně ovládáno inkvizicí.

Děj začíná rokem 1492, kdy inkvizice zběsile útočí proti Židům a statisíce jsou jich vyhnány z domovů i ze Španělska. Hrdinou je třináctiletý chlapec, syn židovského lékaře, který je za dramatických okolností svědkem otcovy a bratrovy smrti a nezůstalo mu na světě nic, než jeho víra. Než by ji zapřel, vydá se sám na dlouhý a nebezpečný útěk napříč Španělskem. Po strastiplném putování rychle dospívá a nachází konečně nejen svobodu, ale i lásku a smysl života v povolání, k němuž směřoval celý jeho život.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha