Obálka
Základní MARC ISBD

Mezi piráty : dobrodružství za třicetileté války / Veronika Válková ; ilustrace Petr Kopl

Od: Válková, Veronika, 1970- [aut]
Přispěvatel(é): Kopl, Petr, 1976- [ill]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydání: První vydáníPopis: 169 stran : ilustrace, noty ; 20 cmISBN: 9788024752273Žánr/Forma: české příběhy | dobrodružné příběhy | publikace pro děti | Czech stories | adventure stories | children's literature Souhrn: Až do téhle chvíle si Bára myslela, že v drnových domečcích žijí jen hobiti. Díky atlasu zjistila, že tak v minulosti žili i Islanďané. Zatímco v Evropě zuří třicetiletá válka, obyvatelé malého ostrůvku u islandského pobřeží mají jiné starosti - nalovit hodně ryb a nasbírat na strmých útesech dost vajec divokých ptáků, aby měli vůbec co jíst. Při obojím jde o život. Rybáře může na širém moři snadno překvapit nečekaná bouře a při sběru vajec stačí malá chyba, a nešťastník se zřítí z více než stometrové výšky do divokého příboje. Tohle ovšem Islanďané pokládají za takovou "každodenní normálku". Ale jednoho dne se na obzoru objeví piráti. Nakladatelská anotace.Souhrn: Tentokrát se Bára pomocí starého atlasu přenese do 20. let 17. století mezi Islanďany.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
M 2/4 Vypůjčeno 30/09/2020 421440056850
Celkem rezervací: 0

Až do téhle chvíle si Bára myslela, že v drnových domečcích žijí jen hobiti. Díky atlasu zjistila, že tak v minulosti žili i Islanďané. Zatímco v Evropě zuří třicetiletá válka, obyvatelé malého ostrůvku u islandského pobřeží mají jiné starosti - nalovit hodně ryb a nasbírat na strmých útesech dost vajec divokých ptáků, aby měli vůbec co jíst. Při obojím jde o život. Rybáře může na širém moři snadno překvapit nečekaná bouře a při sběru vajec stačí malá chyba, a nešťastník se zřítí z více než stometrové výšky do divokého příboje. Tohle ovšem Islanďané pokládají za takovou "každodenní normálku". Ale jednoho dne se na obzoru objeví piráti. Nakladatelská anotace.

Tentokrát se Bára pomocí starého atlasu přenese do 20. let 17. století mezi Islanďany.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha