Obálka
Základní MARC ISBD

Tkaničky / Domenico Starnone ; z italštiny přeložila Alice Flemrová

Od: Starnone, Domenico, 1943- [aut]
Přispěvatel(é): Flemrová, Alice, 1970- [trl]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydání: Vydání prvníPopis: 124 stran ; 21 cmISBN: 9788074739149Unifikované názvy: Lacci. Česky Žánr/Forma: italské romány | Italian fiction Souhrn: Rozsahem nevelký román je psychologickou studií o krizovém stavu jednoho manželství, o křehkosti rodinných vztahů, jež se dají velmi snadno rozbít a jen obtížně zase spojit v soudržný celek. Proč jsi odešel?, zní jedna z prvních otázek tohoto románu a od této chvíle se odvíjejí tři pohledy na vztahy v rámci jednoho manželství. Nejdříve dostává slovo zhrzená matka, poté její muž, jenž cítí nutkavou potřebu nastěhovat se ke své milence, nakonec dostávají příležitost promluvit i jejich nyní už dvě dospělé děti. Traumatická událost, k níž došlo mezi Aldem a Vandou dvanáct let po uzavření sňatku (v polovině sedmdesátých let), se však pochopitelně promítá i do jejich života v dnešní době. Rodina sice zůstala krizovou situací zdánlivě nedotčena, přesto však je její funkčnost zmítána neustálými výčitkami, občasnou nedůvěrou i pocity provinění. Jako kdyby na pomyslných tkaničkách náhle vznikl spletitý uzel, který bude možné odstranit a rozvázat jen za cenu znovunabytého vzájemného pochopení a odpuštění.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
Dostupné 421440057404
Celkem rezervací: 0

Rozsahem nevelký román je psychologickou studií o krizovém stavu jednoho manželství, o křehkosti rodinných vztahů, jež se dají velmi snadno rozbít a jen obtížně zase spojit v soudržný celek. Proč jsi odešel?, zní jedna z prvních otázek tohoto románu a od této chvíle se odvíjejí tři pohledy na vztahy v rámci jednoho manželství. Nejdříve dostává slovo zhrzená matka, poté její muž, jenž cítí nutkavou potřebu nastěhovat se ke své milence, nakonec dostávají příležitost promluvit i jejich nyní už dvě dospělé děti. Traumatická událost, k níž došlo mezi Aldem a Vandou dvanáct let po uzavření sňatku (v polovině sedmdesátých let), se však pochopitelně promítá i do jejich života v dnešní době. Rodina sice zůstala krizovou situací zdánlivě nedotčena, přesto však je její funkčnost zmítána neustálými výčitkami, občasnou nedůvěrou i pocity provinění. Jako kdyby na pomyslných tkaničkách náhle vznikl spletitý uzel, který bude možné odstranit a rozvázat jen za cenu znovunabytého vzájemného pochopení a odpuštění.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha