Obálka
Základní MARC ISBD

Labyrint / James Dashner ; přeložil Petr Kotrle

Od: Dashner, James, 1972- [aut]
Přispěvatel(é): Kotrle, Petr, 1967- [trl]
Typ materiálu: TextTextEdice: Vydání: Vydání prvníPopis: 734 stran ; 24 cmISBN: 9788075490001Obsahuje díla: Dashner, James, 1972- Maze runner. Česky | Dashner, James, 1972- Scorch trials. Česky | Dashner, James, 1972- Death cure. ČeskyŽánr/Forma: americké romány | vědecko-fantastické romány | publikace pro mládež | American fiction | science fiction novels | juvenile literature
Obsahuje:
Útěk -- Spáleniště: zkouška -- Vražedná léčba
Souhrn: Dystopická budoucnost lidstva stvořila smrtící labyrint a roztáčí v něm dobrodružství několika dospívajících. Hlavní hrdina Thomas si ze svého dřívějšího života nevybavuje nic, jako by jeho existence začala až ve výtahu, který ho dovezl na Plac - děsivé bludiště plné číhajících monster a jiných nebezpečí. Vše se mění v okamžiku, kdy stejným výtahem vstoupí do tohoto nevábného světa, kam je každý měsíc vysílán nový chlapec, dívka Theresa. Tvůrci Labyrintu se rozhodnou přitlačit na pilu a obyvatelé Labyrintu musejí ještě zoufaleji hledat cesty ven. Po úspěšném zakončení této smrtící hry na kočku a myš by se mohlo zdát, že mají Placeři v čele s Thomasem vyhráno a mohou se vrátit k původním životům. Ale svět sežehly sluneční erupce, které způsobují lidem hrozivé nemoci a vedou je k vražednému šílenství. A Spáleniště, nejhůře sežehnutá část světa, je pro Placery další nebezpečnou zkouškou. Projít děsivým územím v zádech s nakaženými "raply" bude pro Placery skutečná zkouška ohněm. Thomas se skupinou přátel putují do chráněného Denveru, aby se o osudu světa a lidí rozhodlo právě na tomto místě, kde to všechno začalo... K sugestivnějšímu vylíčení Placu používá autor i specificky "placerský" slang.Souhrn: Třídílná postapokalyptická sci-fi, ve které se otevřel svět nebezpečného bizarního bludiště a dalších podivných nástrah a zkoušek. Úspěšný román se dočkal i svého zfilmování.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
F Vypůjčeno 25/08/2020 421440057563
Celkem rezervací: 0

Kompletní vydání série Labyrint v jediné knize

Přeloženo z angličtiny

Útěk -- Spáleniště: zkouška -- Vražedná léčba

Dystopická budoucnost lidstva stvořila smrtící labyrint a roztáčí v něm dobrodružství několika dospívajících. Hlavní hrdina Thomas si ze svého dřívějšího života nevybavuje nic, jako by jeho existence začala až ve výtahu, který ho dovezl na Plac - děsivé bludiště plné číhajících monster a jiných nebezpečí. Vše se mění v okamžiku, kdy stejným výtahem vstoupí do tohoto nevábného světa, kam je každý měsíc vysílán nový chlapec, dívka Theresa. Tvůrci Labyrintu se rozhodnou přitlačit na pilu a obyvatelé Labyrintu musejí ještě zoufaleji hledat cesty ven. Po úspěšném zakončení této smrtící hry na kočku a myš by se mohlo zdát, že mají Placeři v čele s Thomasem vyhráno a mohou se vrátit k původním životům. Ale svět sežehly sluneční erupce, které způsobují lidem hrozivé nemoci a vedou je k vražednému šílenství. A Spáleniště, nejhůře sežehnutá část světa, je pro Placery další nebezpečnou zkouškou. Projít děsivým územím v zádech s nakaženými "raply" bude pro Placery skutečná zkouška ohněm. Thomas se skupinou přátel putují do chráněného Denveru, aby se o osudu světa a lidí rozhodlo právě na tomto místě, kde to všechno začalo... K sugestivnějšímu vylíčení Placu používá autor i specificky "placerský" slang.

Třídílná postapokalyptická sci-fi, ve které se otevřel svět nebezpečného bizarního bludiště a dalších podivných nástrah a zkoušek. Úspěšný román se dočkal i svého zfilmování.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha