Vlastní obálka
Vlastní obálka
Základní MARC ISBD

Oceán mezi námi / Gill Thompson ; přeložil Jiří Jaňák

Podle: Přispěvatel(é): Typ materiálu: TextTextJazyk: Čeština Original language: English (Angličtina) Vydavatel: Praha : Ikar, 2021Vydání: Vydání prvníPopis: 311 stran ; 24 cmISBN:
  • 9788024945736
Unifikované názvy:
  • Oceans between us. Česky
Žánr/Forma: Souhrn: Příběh chlapce, kterého za 2. světové války jako pětiletého sirotka poslala britská vláda s dalšími dětmi do Austrálie kvůli bezpečí. Později se ale zjistí, že nejen on ve skutečnosti sirotkem není. Román, jehož dějištěm je Anglie a Austrálie, začíná během bombardování Londýna za 2. světové války a odvíjí se dál během celého 20. století až do roku 2010. Na fiktivním příběhu Jacka, jednoho z mnoha osiřelých dětí, které byly deportovány kvůli bezpečí z Británie do Austrálie, autorka vykresluje tragické osudy těchto dětí. Ne všechny totiž byly sirotky a úmysly australské vlády nebyly úplně čisté. Austrálie chtěla bílé děti, které často končily v bídných až otrockých podmínkách, násilně oddělené od sourozenců a rodičů. Za tuto šokující praxi, která pokračovala i po válce, se premiéři obou zemí museli přeživším omluvit.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
Star ratings
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Jednotky
Typ jednotky Domovská knihovna Signatura Přílohy Stav Půjčeno do Čárový kód
Kniha Kniha Roztoky Dostupné 421440059718

Přeloženo z angličtiny

Příběh chlapce, kterého za 2. světové války jako pětiletého sirotka poslala britská vláda s dalšími dětmi do Austrálie kvůli bezpečí. Později se ale zjistí, že nejen on ve skutečnosti sirotkem není. Román, jehož dějištěm je Anglie a Austrálie, začíná během bombardování Londýna za 2. světové války a odvíjí se dál během celého 20. století až do roku 2010. Na fiktivním příběhu Jacka, jednoho z mnoha osiřelých dětí, které byly deportovány kvůli bezpečí z Británie do Austrálie, autorka vykresluje tragické osudy těchto dětí. Ne všechny totiž byly sirotky a úmysly australské vlády nebyly úplně čisté. Austrálie chtěla bílé děti, které často končily v bídných až otrockých podmínkách, násilně oddělené od sourozenců a rodičů. Za tuto šokující praxi, která pokračovala i po válce, se premiéři obou zemí museli přeživším omluvit.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro zveřejnění komentáře.

Používáme knihovní systém Koha