Custom cover image
Custom cover image

Rebelské srdce : někdy i malý plamínek vzdoru zažehne oheň revoluce / Katherine Locke ; přeložila Michaela Teličková

Podle: Přispěvatel(é): Typ materiálu: TextTextJazyk: Čeština Original language: English (Angličtina) Vydavatel: Brno : Host, 2023Vydání: První vydáníPopis: 461 stran ; 20 cmISBN:
  • 9788027515813
Unifikované názvy:
  • Rebel heart. Česky
Žánr/Forma: Rozsah a obsah: Historický román s prvky magického realismu se vrací do roku 1956, kdy v Maďarsku propukla vzpoura vůči režimu. Uprostřed tohoto konfliktu se setkávají židovská dívka, mladý student a anděl smrti. Budapeští protéká Dunaj. Csilla ví, že tato řeka má kouzelnou moc. Jenže to bylo ještě předtím, než se v Maďarsku chopili moci komunisté, než tajná policie odsoudila a zabila její rodiče a než se Csilla dozvěděla pravdu o svém otci. Teď se Csilla snaží na sebe příliš neupozorňovat, protože má v úmyslu ze země uprchnout. Všechny pečlivě promyšlené plány se však začnou rozpadat ve chvíli, kdy soud její rodiče nečekaně zprostí viny a očistí jejich jména. Tato událost zažehne jiskru a vyvolá plamenné protesty po celém městě. Revolty v okolních zemích východního bloku podnítí v Maďarsku volání po svobodě. Csilla se musí rozhodnout, jestli uvěří ve znovuzrození své nedokonalé země a bude ochotná riskovat život při její záchraně, nebo jestli ji nechá napospas utiskovatelům. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Home library Call number Status Date due Barcode Item holds
Kniha Kniha Roztoky Checked out 27/08/2024 421440061848
Total holds: 0

Přeloženo z angličtiny

Historický román s prvky magického realismu se vrací do roku 1956, kdy v Maďarsku propukla vzpoura vůči režimu. Uprostřed tohoto konfliktu se setkávají židovská dívka, mladý student a anděl smrti. Budapeští protéká Dunaj. Csilla ví, že tato řeka má kouzelnou moc. Jenže to bylo ještě předtím, než se v Maďarsku chopili moci komunisté, než tajná policie odsoudila a zabila její rodiče a než se Csilla dozvěděla pravdu o svém otci. Teď se Csilla snaží na sebe příliš neupozorňovat, protože má v úmyslu ze země uprchnout. Všechny pečlivě promyšlené plány se však začnou rozpadat ve chvíli, kdy soud její rodiče nečekaně zprostí viny a očistí jejich jména. Tato událost zažehne jiskru a vyvolá plamenné protesty po celém městě. Revolty v okolních zemích východního bloku podnítí v Maďarsku volání po svobodě. Csilla se musí rozhodnout, jestli uvěří ve znovuzrození své nedokonalé země a bude ochotná riskovat život při její záchraně, nebo jestli ji nechá napospas utiskovatelům. Nakladatelská anotace. Kráceno.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha