Obálka
Základní MARC ISBD

Rebelské srdce : někdy i malý plamínek vzdoru zažehne oheň revoluce / Katherine Locke ; přeložila Michaela Teličková

Od: Locke, Katherine [aut]
Přispěvatel(é): Teličková, Michaela [trl]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Brno : Host, 2023Vydání: První vydáníPopis: 461 stran ; 20 cmISBN: 9788027515813Unifikované názvy: Rebel heart. Česky Žánr/Forma: americké romány | publikace pro mládež | American fiction | juvenile literature Rozsah a obsah: Historický román s prvky magického realismu se vrací do roku 1956, kdy v Maďarsku propukla vzpoura vůči režimu. Uprostřed tohoto konfliktu se setkávají židovská dívka, mladý student a anděl smrti. Budapeští protéká Dunaj. Csilla ví, že tato řeka má kouzelnou moc. Jenže to bylo ještě předtím, než se v Maďarsku chopili moci komunisté, než tajná policie odsoudila a zabila její rodiče a než se Csilla dozvěděla pravdu o svém otci. Teď se Csilla snaží na sebe příliš neupozorňovat, protože má v úmyslu ze země uprchnout. Všechny pečlivě promyšlené plány se však začnou rozpadat ve chvíli, kdy soud její rodiče nečekaně zprostí viny a očistí jejich jména. Tato událost zažehne jiskru a vyvolá plamenné protesty po celém městě. Revolty v okolních zemích východního bloku podnítí v Maďarsku volání po svobodě. Csilla se musí rozhodnout, jestli uvěří ve znovuzrození své nedokonalé země a bude ochotná riskovat život při její záchraně, nebo jestli ji nechá napospas utiskovatelům. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Domovská knihovna Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
Dostupné 421440061848
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Historický román s prvky magického realismu se vrací do roku 1956, kdy v Maďarsku propukla vzpoura vůči režimu. Uprostřed tohoto konfliktu se setkávají židovská dívka, mladý student a anděl smrti. Budapeští protéká Dunaj. Csilla ví, že tato řeka má kouzelnou moc. Jenže to bylo ještě předtím, než se v Maďarsku chopili moci komunisté, než tajná policie odsoudila a zabila její rodiče a než se Csilla dozvěděla pravdu o svém otci. Teď se Csilla snaží na sebe příliš neupozorňovat, protože má v úmyslu ze země uprchnout. Všechny pečlivě promyšlené plány se však začnou rozpadat ve chvíli, kdy soud její rodiče nečekaně zprostí viny a očistí jejich jména. Tato událost zažehne jiskru a vyvolá plamenné protesty po celém městě. Revolty v okolních zemích východního bloku podnítí v Maďarsku volání po svobodě. Csilla se musí rozhodnout, jestli uvěří ve znovuzrození své nedokonalé země a bude ochotná riskovat život při její záchraně, nebo jestli ji nechá napospas utiskovatelům. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha