Vlastní obálka
Vlastní obálka
Základní MARC ISBD

Amerikána / Chimamanda Ngozi Adichieová ; z anglického originálu Americanah ... přeložil Petr Štádler

Podle: Přispěvatel(é): Typ materiálu: TextTextJazyk: Čeština Original language: English (Angličtina) Vydavatel: Brno : Host, 2017Vydání: První vydáníPopis: 551 stran ; 21 cmISBN:
  • 9788074914362
Unifikované názvy:
  • Americanah. Česky
Žánr/Forma: Souhrn: Román úspěšné nigerijské spisovatelky žijící v USA o zkušenostech afrických imigrantů v západní společnosti, o tom, jak vidí oni západní svět a jak západní svě vidí je, o proměnách současné Afriky, ale také o identitě, o cestě domů - a o lásce...Souhrn: S hrdinkou, mladou Nigerijkou Ifemelu žijící v USA, se setkáváme ve chvíli, kdy má za sebou dlouhou životní cestu. Pochází ze středostavovské nigerijské rodiny, při studiu se zamilovala do spolužáka Obindzeho a byla to životní láska. Po studiu se však jejich cesty rozdělily. Nespokojení se životem v Nigérii ovládané vojenskou diktaturou, rozhodli se hledat štěstí v cizině. Zatímco Ifemelu se vydává studovat do Ameriky, kde zakouší porážky i vítězství, získává stipendium na Princetonu, nachází a ztrácí další lásky, tichý a přemýšlivý Obinze, kterého Amerika, ovlivněná útoky jedenáctého září, odmítla, se pouští do nebezpečného života ilegálního imigranta v Londýně. Nyní, o třináct let později, je Obinze bohatý ženatý muž v čerstvě demokratické Nigérii a Ifemelu známá blogerka komentující vtipně a provokativně americkou společnost a kulturu "africkýma" očima. Navzdory pracovnímu úspěchu a pohodlnému životu v Americe však Ifemelu začíná cítit touhu vrátit se do své vlasti. Najdou s Obinzem po tolika letech a změnách odvahu znovu se setkat tváří v tvář? Román je výpovědí jednak o konfrontaci imigrantů s americkou či britskou společností, - s korektností na jedné, a ustavičným řešením otázky rasy na druhé straně, o (skrývaných) obavách západní společnosti z přílivu migrantů, ale také o návratu domů, o hledání identity. Autorka, která využila vlastní zkušenost Afričanky žijící v Americe, vytvořila kaleidoskopické dílo nahlížející na rasu ze všech možných úhlů a s důmyslností chytře stylizuje své "minieseje" plné přesných, nesentimentálních poznatků, z nichž každý obohacuje tematický rámec příběhu. Podle nakladatelské anotace.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
Star ratings
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Jednotky
Typ jednotky Domovská knihovna Signatura Přílohy Stav Půjčeno do Čárový kód
Kniha Kniha Roztoky Dostupné 421440060041

Román úspěšné nigerijské spisovatelky žijící v USA o zkušenostech afrických imigrantů v západní společnosti, o tom, jak vidí oni západní svět a jak západní svě vidí je, o proměnách současné Afriky, ale také o identitě, o cestě domů - a o lásce...

S hrdinkou, mladou Nigerijkou Ifemelu žijící v USA, se setkáváme ve chvíli, kdy má za sebou dlouhou životní cestu. Pochází ze středostavovské nigerijské rodiny, při studiu se zamilovala do spolužáka Obindzeho a byla to životní láska. Po studiu se však jejich cesty rozdělily. Nespokojení se životem v Nigérii ovládané vojenskou diktaturou, rozhodli se hledat štěstí v cizině. Zatímco Ifemelu se vydává studovat do Ameriky, kde zakouší porážky i vítězství, získává stipendium na Princetonu, nachází a ztrácí další lásky, tichý a přemýšlivý Obinze, kterého Amerika, ovlivněná útoky jedenáctého září, odmítla, se pouští do nebezpečného života ilegálního imigranta v Londýně. Nyní, o třináct let později, je Obinze bohatý ženatý muž v čerstvě demokratické Nigérii a Ifemelu známá blogerka komentující vtipně a provokativně americkou společnost a kulturu "africkýma" očima. Navzdory pracovnímu úspěchu a pohodlnému životu v Americe však Ifemelu začíná cítit touhu vrátit se do své vlasti. Najdou s Obinzem po tolika letech a změnách odvahu znovu se setkat tváří v tvář? Román je výpovědí jednak o konfrontaci imigrantů s americkou či britskou společností, - s korektností na jedné, a ustavičným řešením otázky rasy na druhé straně, o (skrývaných) obavách západní společnosti z přílivu migrantů, ale také o návratu domů, o hledání identity. Autorka, která využila vlastní zkušenost Afričanky žijící v Americe, vytvořila kaleidoskopické dílo nahlížející na rasu ze všech možných úhlů a s důmyslností chytře stylizuje své "minieseje" plné přesných, nesentimentálních poznatků, z nichž každý obohacuje tematický rámec příběhu. Podle nakladatelské anotace.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro zveřejnění komentáře.

Používáme knihovní systém Koha