Obálka
Základní MARC ISBD

Marie Antoinetta: raná léta ve Versailles / Juliet Grey ; [z anglického originálu ... přeložila Daniela Mičanová]

Od: Grey, Juliet [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Ostrava : Domino, 2012Vydání: Vyd. 1Popis: 407 s. ; 21 cmISBN: 9788073037154Další název: Marie Antoinetta - raná léta ve VersaillesPředmětová hesla: Marie Antoinetta, královna, choť Ludvíka XVI., francouzského krále, 1755-1793 | Marie Antoinette, Queen, consort of Louis XVI, King of France, 1755-1793 | 1766-1774 | 18. století | panovnice -- Francie -- 18. století | queens and empresses -- France -- 18th centuryŽánr/Forma: americké romány | historické romány | biografické romány | American fiction | historical novels | biographical novels Souhrn: Na základě historických událostí fabuluje americká autorka příběh prvních let Marie Antoinetty na francouzském královském dvoře.Souhrn: Nejmladší dcera císařovny Marie Terezie byla od raného dětství vychovávána k tomu, aby pokorně naplnila politické ambice své matky. Netušila ovšem, jak záhy onen obávaný den nastane: francouzskému následníkovi ji zaslíbili již v deseti letech a tím pro ni skončilo dětství. Versailleský dvůr měl o nevěstě budoucího panovníka velmi přesné představy, a tak se budoucí královna Marie Antoinetta učila jinak myslet, mluvit, líčit, oblékat a dokonce i chodit. Ve Versailles mladá princezna brzy zjistila, že pod vší okázalostí, pozlátkem a svazující etiketou se skrývá svět rafinovaných intrik a mocenských bojů. Dvořané měli překvapivě odtažitý vztah k hygieně, stárnoucí král upřednostňoval milenku před vládnutím a novomanžel věnoval veškerý čas lovu, řemeslu a jídlu. Houževnatá princezna se však nevzdala a krůček po krůčku se jí podařilo získat pozici první dámy francouzského dvora, jež jí právem náležela. Byla to však pozice nadmíru křehká... Nakladatelská anotace. Kráceno.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
1 Dostupné 421440054614
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografii

Na základě historických událostí fabuluje americká autorka příběh prvních let Marie Antoinetty na francouzském královském dvoře.

Nejmladší dcera císařovny Marie Terezie byla od raného dětství vychovávána k tomu, aby pokorně naplnila politické ambice své matky. Netušila ovšem, jak záhy onen obávaný den nastane: francouzskému následníkovi ji zaslíbili již v deseti letech a tím pro ni skončilo dětství. Versailleský dvůr měl o nevěstě budoucího panovníka velmi přesné představy, a tak se budoucí královna Marie Antoinetta učila jinak myslet, mluvit, líčit, oblékat a dokonce i chodit. Ve Versailles mladá princezna brzy zjistila, že pod vší okázalostí, pozlátkem a svazující etiketou se skrývá svět rafinovaných intrik a mocenských bojů. Dvořané měli překvapivě odtažitý vztah k hygieně, stárnoucí král upřednostňoval milenku před vládnutím a novomanžel věnoval veškerý čas lovu, řemeslu a jídlu. Houževnatá princezna se však nevzdala a krůček po krůčku se jí podařilo získat pozici první dámy francouzského dvora, jež jí právem náležela. Byla to však pozice nadmíru křehká... Nakladatelská anotace. Kráceno.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha