Custom cover image
Custom cover image

Habsburkové : 1740-1918 : vznikání občanské společnosti / Ivo Cerman - ed. ; Marie Bahenská, Ivo Cerman, Iveta Cermanová, Jaroslav Dibelka, Michal Frankl, Martin Gaži, Bohumil Jiroušek, Martin Kučera, Tomáš Malý, Michal Morawetz, Zdeněk R. Nešpor, Stefan Newerkla, Martina Niedhammer, Martin Pelc, Jakub Rákosník, Jan Randák, Karel Schelle, Zdeňka Stoklásková, Marek Šmíd, Jaromír Tauchen, Dalibor Tureček, Dalibor Vácha, Václav Valeš, Luboš Velek, Michael Wögerbauer

Podle: Přispěvatel(é): Typ materiálu: TextTextJazyk: Čeština Summary language: English (Angličtina) Vydání: Vydání prvníPopis: 830 stran : ilustrace (některé barevné), mapy, portréty, faksimile, 1 genealogická tabulka ; 28 cmISBN:
  • 9788074224836
Další název:
  • Habsburkové 1740-1918 Hřbetní název
Předmětová hesla: Žánr/Forma: Souhrn: Kapitoly popisují politický, kulturní, sociální, právní i náboženský vývoj v českých zemích v letech 1740-1918.Souhrn: Počátky sekulární kultury, ve které dnes žijeme, sahají nepochybně dále než do doby Československé první republiky. Právě v době vlády domu habsbursko-lotrinského nastal přechod od absolutní monarchie ke konstituční, od monolitického katolicismu k agnosticismu a od nevolnictví k občanské společnosti. Je to doba zrodu veřejné sféry a médií, úpadku náboženství a intenzivního rozvoje právní kultury, která měla efektivně chránit práva jednotlivce. Předkládaná kniha se soustředí na otázky, které národní dějepisectví nechávalo bez povšimnutí. Je to generační dílo, ve kterém se mladší autoři a autorky snaží tyto procesy osvětlit a usmířit Čechy s jejich vlastní minulostí. Nakladatelská anotace.
List(s) this item appears in: Zájem
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Home library Collection Call number Status Date due Barcode Item holds
Kniha Kniha Roztoky 1 94 Available 421440055016
Total holds: 0

Chronologický přehled

Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík

Kapitoly popisují politický, kulturní, sociální, právní i náboženský vývoj v českých zemích v letech 1740-1918.

Počátky sekulární kultury, ve které dnes žijeme, sahají nepochybně dále než do doby Československé první republiky. Právě v době vlády domu habsbursko-lotrinského nastal přechod od absolutní monarchie ke konstituční, od monolitického katolicismu k agnosticismu a od nevolnictví k občanské společnosti. Je to doba zrodu veřejné sféry a médií, úpadku náboženství a intenzivního rozvoje právní kultury, která měla efektivně chránit práva jednotlivce. Předkládaná kniha se soustředí na otázky, které národní dějepisectví nechávalo bez povšimnutí. Je to generační dílo, ve kterém se mladší autoři a autorky snaží tyto procesy osvětlit a usmířit Čechy s jejich vlastní minulostí. Nakladatelská anotace.

Anglické resumé

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha