Obálka
Základní MARC ISBD

Paní Říma / Kate Quinn ; [z anglického originálu ... přeložila Daniela Mičanová]

Od: Quinn, Kate, 1982- [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Ostrava : Domino, 2011Vydání: Vyd. 1Popis: 488 s. ; 22 cmISBN: 9788073035969Předmětová hesla: Domitian, římský císař, 51-96 | 1. století | panovníci -- starověký Řím -- 1. stol | kings and rulers -- Rome -- 1st century | starověký Řím -- dějiny -- 1. stol | ancient Rome -- history -- 1st centuryŽánr/Forma: americké romány | historické romány | American fiction | historical novels Souhrn: Císař Domitian, který uchopil na sklonu prvního století vládu nad římským impériem do rukou, se snaží panovat krutě a nemilosrdně. Jedním z důvodů jeho tyranie je i obava, že se v blízké budoucnosti může stát obětí připravovaného spiknutí či atentátu. Příběh je vlastně založen na rivalitě a soupeření dvou zcela odlišně postavených žen: narcisistní a domýšlivá Lepida reprezentuje nejzámožnější římské kruhy, zatímco židovská otrokyně Thea, která je Lepidě zakoupena pro zpestření jako jakási živá hračka, se pohybuje na samotném dně společenského žebříčku. Lepida se vášnivě zamiluje do gladiátora Aria, ten však její city neopětuje a nachází zalíbení v Thee. Tuto pohanu pochopitelně Lepida nemůže snést a proto Theu prodá do přístavního veřejného domu. Zde však překvapivě dochází k obratu, neboť Thea tu nachází vlídného ochránce, jenž u ní objeví mimořádné pěvecké schopnosti. Thea se tak rázem z ponižovaného člověka mění ve hvězdu opulentních hostin a večírků, kde si jí všimne i samotný Domitianus. Theino srdce však navždy patří Ariovi...Souhrn: Historický román s romantickými prvky se odehrává především v antickém Římě za panování císaře Domitiana.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
Dostupné 421440056968
Celkem rezervací: 0

Císař Domitian, který uchopil na sklonu prvního století vládu nad římským impériem do rukou, se snaží panovat krutě a nemilosrdně. Jedním z důvodů jeho tyranie je i obava, že se v blízké budoucnosti může stát obětí připravovaného spiknutí či atentátu. Příběh je vlastně založen na rivalitě a soupeření dvou zcela odlišně postavených žen: narcisistní a domýšlivá Lepida reprezentuje nejzámožnější římské kruhy, zatímco židovská otrokyně Thea, která je Lepidě zakoupena pro zpestření jako jakási živá hračka, se pohybuje na samotném dně společenského žebříčku. Lepida se vášnivě zamiluje do gladiátora Aria, ten však její city neopětuje a nachází zalíbení v Thee. Tuto pohanu pochopitelně Lepida nemůže snést a proto Theu prodá do přístavního veřejného domu. Zde však překvapivě dochází k obratu, neboť Thea tu nachází vlídného ochránce, jenž u ní objeví mimořádné pěvecké schopnosti. Thea se tak rázem z ponižovaného člověka mění ve hvězdu opulentních hostin a večírků, kde si jí všimne i samotný Domitianus. Theino srdce však navždy patří Ariovi...

Historický román s romantickými prvky se odehrává především v antickém Římě za panování císaře Domitiana.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha