Fungování knihovny v roce 2021

24. 04. 2020

Provoz knihovny v PES 5

 

V současnosti nám Vládní nařízení umožňují bezkontaktní půjčování, které realizujeme tak, že vydáváme oznámené splněné rezervace v Úterý a Čtvrtek mezi 12 a 16 hodinou. Jinak je knihovna pro veřejnost uzavřena.
 

Až poklesne PES na stupeň 4, tak budou opět platit tato pravidla:

Knihovna bude otevřena (pravděpodobně od 22.2.2021) ve standardních otevíracích hodinách tedy: Po, St, Čt: 12-18 a Út 9-18
Pondělí od 12 do 18 bude vyhrazeno pouze pro občany starší 65 let.

Jsme instituce, jejímž úkolem je poskytovat informace, a RNA virus je také forma informace, kterou ovšem mezi naše čtenáře opravdu šířit nechceme. Tento náš záměr, který doufám s námi sdílíte, si žádá zamyšlení nad tím, kterak zařídit půjčování knih a přitom z této prospěšné aktivity vynechat COVID-19. 

půjčování knih bude probíhat za dveřmi, kde je pult, přes který Vám vydáme knihy, které budou v tu chvíli k dispozici v knihovně. Pokud můžete, tak předvýběr proveďte z domova v online katalogu. Po celou dobu návštěvy knihovny je nutno mít překrytá ústa a nos.  U dveří knihovny využijte dezinfekci.

Internet poskytujeme i nadále ve formě připojení na WIFI síť knihovny, která je dostupná i v okolí knihovny (heslo knROZ230), veřejné počítače po nějakou dobu nebudou k dispozici. 

 Vrácené knihy budou po dobu jednoho týdne uloženy v karanténě, poté budou opět k dispozici k vypůjčení. Prakticky to znamená, že knihy přinesené zpět vložíme bez další interakce do beden a pokud bude třeba tak je prodloužíme, až další týden je odepíšeme z konta, poté budou k dispozici dalším, nicméně se Vám v kontu mohou ukazovat jako nevrácené. 

Kopírování a tisk jsou možné. Soubory k tisku ideálně pošlete na email spacek@roztoky.cz, a po jejich vytištění Vás budu informovat, že jsou výtisky připraveny k vyzvednutí. Vyzvednutí je možné domluvit i před oficiálními otevíracími hodinami, kopírování je možné domluvit i mimo taktéž přes email, nebo na telefonu +420 220 911 751.

 

Nová budova

27. 01. 2019

O nové budově 

Městské knihovny (MK),
Městského úřadu (MÚ),

Základní Umělecké Školy (ZUŠ) 

Více: Studie nové budovy

 

Pomoc se školou

02. 01. 2019

Od října 2019 každý čtvrtek od 15-17 hodin, po celý školní rok, čeká na děti a studenty v knihovně dobrovolník. V rámci projektu „Společně v knihovně“ poskytuje podporu pro první pomoc se školou.  Dobrovolníci jsou ochotni pomoci všem dětem, které přijdou, s čímkoliv, co potřebují při školní přípravě. Tato služba je poskytována zdarma, pro zapojení není potřeba nic jiného, než přijít a mít zájem. 

Vše probíhá ve spolupráci s Novou školou o.p.s.

Pokud i vy se chcete stát dobrovolníkem stačí napsat na email nahlovska@roztoky.cz