Fungování knihovny v roce 2021

24. 04. 2020

Provoz knihovny

 

V současnosti nám Vládní nařízení umožňují vydávání splněných rezervací, které realizujeme tak, že vydáváme oznámené splněné rezervace v Úterý a Čtvrtek mezi 12 a 16 hodinou. Jinak je knihovna pro veřejnost uzavřena.

Pro přihlášení do katalogu je přihlašovací jméno číslo průkazu a heslo je datum narození ve formátu DD.MM.RRRR. Aktuálně je možno objednávat i knihy přítomné v knihovně.
 

Jelikož nikdo neví, jaká budou pravidla v dalších týdnech, tak se ukazuje, že termín 1.3. byl příliš optimistický.
Knihovna zůstává i po 1.3. v režimu výdej předem objednaných knih, pokud se pravidla nezmění ať již jakýmkoliv směrem.

 

Internet poskytujeme veřejnosti i nadále ve formě připojení na WIFI síť knihovny, která je dostupná i v okolí knihovny (heslo knROZ230), veřejné počítače nejsou  k dispozici. 

 Vrácené knihy budou po dobu jednoho týdne uloženy v karanténě, poté budou opět k dispozici. Prakticky to znamená, že knihy přinesené zpět vložíte bez naší interakce do beden a pokud bude třeba tak je prodloužíme, až další týden je odepíšeme z konta, poté budou k dispozici dalším, nicméně se Vám budou v kontu ukazovat jako nevrácené. 

Kopírování a tisk jsou možné. Soubory k tisku ideálně pošlete na email spacek@roztoky.cz, a po jejich vytištění Vás budu informovat, že jsou výtisky připraveny k vyzvednutí. Vyzvednutí je možné domluvit i před oficiálními otevíracími hodinami, kopírování je možné domluvit i mimo taktéž přes email, nebo na telefonu +420 220 911 751.

Nová budova

27. 01. 2019

O nové budově 

Městské knihovny (MK),
Městského úřadu (MÚ),

Základní Umělecké Školy (ZUŠ) 

Více: Studie nové budovy

 

Pomoc se školou

02. 01. 2019

Od října 2019 každý čtvrtek od 15-17 hodin, po celý školní rok, čeká na děti a studenty v knihovně dobrovolník. V rámci projektu „Společně v knihovně“ poskytuje podporu pro první pomoc se školou.  Dobrovolníci jsou ochotni pomoci všem dětem, které přijdou, s čímkoliv, co potřebují při školní přípravě. Tato služba je poskytována zdarma, pro zapojení není potřeba nic jiného, než přijít a mít zájem. 

Vše probíhá ve spolupráci s Novou školou o.p.s.

Pokud i vy se chcete stát dobrovolníkem stačí napsat na email nahlovska@roztoky.cz