Úprava pravidel fungování knihovny od 20. 7. 2020

24. 04. 2020

 

Knihovna zdá se šíření RNA viru zdárně nepodporuje, proto uvolňujeme pravidla využívání tak, aby byla více podobná stavu před virovému. V případě, že nastanou nějaké, nepředvídatelnosti, tak budeme upravovat dle situace. Od 1.9. bude knihovna doufejme moci fungovat jako dříve bez omezení.     

  1.  U dveří knihovny můžete použít dezinfekci na ruce  
  2. Internet poskytujeme i nadále ve formě připojení na WIFI síť knihovny, která je dostupná i v okolí knihovny (heslo knROZ230)

  3. Vrácené knihy budou po dobu 24 hodin uloženy v karanténě, poté budou opět k dispozici k vypůjčení. Prakticky to znamená, že knihy přinesené zpět vložíme bez další interakce do beden a pokud bude třeba tak je prodloužíme, až další týden je odepíšeme z konta, poté budou k dispozici dalším, nicméně se Vám v kontu mohou ukazovat jako nevrácené. 

  4. Kopírování a tisk jsou možné. Soubory k tisku ideálně pošlete na email spacek@roztoky.cz, a po jejich vytištění Vás budu informovat, že jsou výtisky připraveny k vyzvednutí. Vyzvednutí je možné domluvit i před oficiálními otevíracími hodinami, kopírování je možné domluvit i mimo taktéž přes email, nebo na telefonu  220 911 751.

 

Nová budova

27. 01. 2019

O nové budově 

Městské knihovny (MK),
Městského úřadu (MÚ),

Základní Umělecké Školy (ZUŠ) 

Více: Studie nové budovy

 

Web

01. 01. 2019

Spustili jsme nové webové stránky v testovací verzi. Hlavní panel by vám poskytnoute větší přehled o novinkách, nových knihách a akcích v knihovně.

Web spouštíme zároveň s novou verzí knihovního systému KOHA a přechodem na zabezpečený protokol HTTPS. V následujících týdnech bude přibývat mnoho dalších částí webu, které vám poskytnou zase o něco více pohodlí a přehledu.